כמה עולה צוואה

צוואות

בדרך הכוונה או שלא, יוצא, כי אף אחד מאיתנו, למעשה, אינו אוהב להרהר ביום מותו. עם זאת, אין אדם יודע יום פקודתו ואין אדם יודע מידת ימיו ואריכות שנותיו.

ואילו לפעמים אדם מעוניין להוריש את הונו שלא על פי דין, ובמצב זה עליו לפנות לדיני צוואות. גם במקרים בהם מבקש הוא לצמצם סכסוכי ירושה עתידיים, צוואה יכולה לסייע. יש שישאלו כמה עולה צוואה? אך השאלה הינה האם הצוואה הזולה נערכה בצורה נכונה ונאותה?! שכן, לא כל צוואה הינה תקפה. לשם עריכת צוואה מומלץ לפנות לעו”ד העוסק בנושא ירושות וצוואות.

צוואות

צוואות

כפי שאמר תומס מאן סופר ומחזאי גרמני: “מותו של אדם הוא עניין לשאריו יותר משהוא עניין לו עצמו.”, כי הרי אין אדם יודע את יום פקודתו.
אי לכך יש חשיבות רבה לעריכת צוואה, על מנת להביא את הרצון האחרון והאמיתי שלנו לידי ביטוי.
ומדוע חשוב לנו לערוך צוואה? הרי יש את חוק הירושה, וכלל הנכסים יעברו ליורשים על פי דין, גם אם לא נערכה הצוואה.
אומנם נכון כי יש חוק המסדיר את העברת הרכוש לאחר 120 שלנו, אך לא תמיד מילת החוק תואמת את הרצון האמיתי שלנו. בין אם יש צורך בעריכת צוואה הדדית שתבטיח כי בן הזוג הנותר בחיים לא יאלץ למכור את דירת המגורים עד ל-120 שלו, לבין אם ברצונך להתיר חלק או אף כלל רכושך לאדם או חברה (כולל אך לא מוגבל לעמותות, מלכ”רים, חברה בע”מ, וכו’…) אשר אינם נחשבים ליורשיך על פי דין.

דבר נוסף שחשוב לציין, הינו העובדה כי לעיתים ניתן למנוע סיכסוכי אחים על רקע הירושה ע”י עריכת צוואה.

 

כמה עולה צוואה

כמה עולה צוואה

עלותה של צוואה יכולה להשתנות בהתאם למורכבות העניין, מספר היורשים, וכו’… כמו כן, יש הבדלי מחיר בין צוואה על פי סעיף 8א לחוק הירושה לבין צוואה רגילה, לבין צוואת שכיב מרע, ועוד…

היות ועל כל צוואה להכיל, הן מבחינה צורנית והן מבחינת תוכן, מספר שונה של דברים, הרי שלא ניתן לתמחר את הכל באופן גורף.

אך חשוב לבחור עורך דין מומלץ לענייני משפחה על מנת לוודא כי הצוואה אכן תהיה תקפה גם לאחר ה-120 שלנו.

נדבך נוסף למורכבות הצוואה מהווה קיום של נכסים אינטלקטואליים, לא מוחשיים או אף נכסים הנמצאים מחוץ לגבולות המדינה (כולל אך לא מוגבל ל: נכסי נדל”ן בחו”ל, חשבונות בנק של בנקים לא ישראלים, מניות של חברות לא ישראליות, וכו’…).

 

סכסוכי ירושה

סכסוכי ירושה

מדוע בכל זאת נוצרים סכסוכים על רקע ירושה?

יש לכך מספר סיבות:

  1. השוני בין חוק הירושה לבין הדין העברי.
  2. חוסר הבהירות של המוריש או אי הבנה של היורשים לגבי גודל הירושה.
  3. עריכת צוואה לא תקנית או מספר רב של צוואות המשתנות על פי מצב הרוח של המצווה.
  4. מספר מערכות יחסים בין המוריש למספר בני זוג (לרוב ללא ידיעתם של אותם בני הזוג).

איך ניתן לנוע את הסיכסוכים הללו?

אחת הדרכים הינה עריכת צוואה מפורטת ואחידה, על מנת למנוע אי הבנות בין היורשים.

כמו כן, עריכת צוואה על פי סעיף 8 א לחוק הירושה יתרום לבהירות והגנה על בן הזוג הנותר בחיים.

ירושות וצוואות

הסיבה לכך שלא מדברים על הוראות הצוואה במשפחות היא, שאנשים סבורים, כי לא כדאי/ניתן לדבר על מה שיקרה לאחר המוות ועל כן נושאים אלו נדחקים ולא זוכים לדיון במשפחות. על כן, על פי רוב, היורשים מתקשים לרדת לסוף דעתו של המוריש.

ואולם אם היו מדברים על מה שהם מבקשים שיקרה ביום שלאחר מותם היו הילדים מתוודעים לרצונות אלו ולא היו מופתעים, מה שהיה מקטין את האפשרות לסכסוכים משפחתיים ולפניה לבתי משפט.

ירושות וצוואות

האם יש הבדל בין ירושה על פי דין לבין צוואה? מתי קיים צורך בצו ירושה ומתי בצו קייום צוואה?

התשובה לכך היא, שפעולת הוצאת צו ירושה דומה לזו של צו קיום צוואה, בהבדלים מינוריים בלבד.

אם כך מדוע חשוב לערוך צוואה? ומדוע חשוב כל כך לבחור את עורך הדין ירושה מומלץ לצורך עריכתה?

היות ויש חוק המסדיר את צורת הצוואה, דרישות צורניות של סוגי צוואה השונים, ועוד, הרי חשוב כי עו”ד המבין ומודע לחשיבות העניין יעזור לכם בעריכת הצוואה, על מנת לשמור על כשרותה, גם במקרים הנדירים של התנגדות לצוואה.

כמו כן, על מנת לשמור על הזכויות של היורשים העתיידיים חשוב כי הצוואה תאושר ע”י נוטריון או שני עדים (או בכל דרך וצורה אחרת הנדרשים על פי כל דין לעניין אותה צורת צוואה הנדרשת לכם באופן אישי).

לאחר מותו של המוריש, נדרשים היורשים (או אחד מהם, לכל הפחות) להוציא צו קיום צוואה. זאת על מנת לאפשר את קיום צוואתו של המוריש, ולאפשר חלוקה של עזבונו.

מוזמנים לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלנו

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של

Call Now Button