מזונות אישה

מזונות ילדים

מזונות ילדים ידועים בציבור – איך מחולקים מזונות ילדים בבית הדין הרבני ומה ההבדל בין מזונות ילדים במשמורת משותפת אל מזונות ילדים משמורת אב ? מידע והכוונה בנושא. עורך דין מזונות ילדים ידידיה מנדל על דמי מזונות מינימליים – מזונות ילדים ידועים בציבור. מהם מזונות ילדים משמורת אב ומה הם כוללים

מזונות ילדים ידועים בציבור – מזונות ילדים בבית הדין הרבני

מזונות ילדים בבית הדין הרבני
מזונות ילדים ידועים בציבור

עו”ד משפחה מזונות ילדים משמורת אב – מזונות ילדים במשמורת משותפת. תביעה למזונות ילדים, מחולקים ככלל, בעיקר לשניים: מזונות הכרחיים (מינימליים) ומזונות מדין צדקה.

“מזונות הכרחיים” – בדרך כלל כוללים שכר דירה/משכנתא בגובה בהתאם למספר הילדים, מזון, ביגוד, הנעלה, חינוך ותחבורה, טיטולים, הוצאות רפואיות, החזקת דירה- מים חשמל, גז, ארנונה, טלפון, וועד בית,  ובמקרים מסוימים גם דמי טיפול. עבור ההורה המשמורן.

“מזונות מדין צדקה” – צעצועים, חופשות, חגיגת בר/בת-מצווה, משחקי מחשב, נסיעות לחו”ל, מסעדות, חוגים, חיסכון לילד, דמי כיס, קאנטרי קלאב, טלפון נייד, ספרי קריאה, עיתונים, תנועות נוער.

סעיף 3(א) לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי”ט-1959 קובע: אדם חייב במזונות הילדים הקטינים שלו והילדים הקטינים של בן-זוגו לפי הוראות הדין האישי החל עליו, והוראות חוק זה לא יחולו על מזונות אלה“.

החוק קובע כי  הורה חייב לשאת במזונות  ילדיו הקטנים שלו ושל בן זוגו, לפי הוראות הדין האישי החל עליו.

במקרה בו אין להורה חובה על פי הדין האישי לשלם מזונות או שלא חל דין אישי מוכר, הוא יחויב במזונות בהתאם להוראות החוק ולא לפי דין אישי.

מזונות ילדים במשמורת משותפת – מזונות ילדים משמורת אב

מזונות ילדים ידועים בציבור
מזונות ילדים בבית הדין הרבני

ילדים בבית הדין הרבני –  על פי הדין האישי היהודי (כאשר שני ההורים יהודים) חיוב האב במזונות ילדיו הקטינים, נחלקים בהתאם לגיל הקטין:

גיל החובה

0-6 “קטיני קטינים”  – יש לאב חובה אבסולוטית במזונות ילדיו לצורכיהם הבסיסיים כגון: מזון, ביגוד, הנעלה, מדור, הוצאות הבית והוצאות רפואיות (גם אם הוא חסר אמצעים). מעבר לצרכים בסיסיים אלו, לשני ההורים ישנה חובה “מדין צדקה” כלפי ילדיהם, הכל בהתאם ליכולתם הכלכלית או פוטנציאל ההשתכרות.

6-15 חובתו של האב הינה לצרכים ההכרחיים של הילד מתקנות חכמים (תקנת אושא), מתקנות של הרבנות הראשית ומכוח פרשנות הדין העברי בפסיקות של בית המשפט העליון. אולם מדין צדקה ישנה חובה על שני ההורים במזונות מעבר לצרכים המינימליים של הילד, הכול בהתאם ליכולתם הכלכלית של שני ההורים, פוטנציאל השתכרותם ובהתאם לצרכיו של הילד ובתנאי שאינו יכול להתפרנס בכוחות עצמו.

15-18 חיוב מדין צדקה בלבד, של שני ההורים באופן שוויוני, בהתאם ליכולתם הכלכלית של כל אחד מהם צורכיהם של הילדים (“כדי מחסורם”).

“פסיקת המזונות נעשית על דרך האיזון כולל של הכנסת המשפחה מכל המקורות, תוך התחשבות בכלל היכולות מול הצרכים, וקביעה בהתאם לכך את שיעורם הסביר של המזונות.”   (א’ פרוקצ’יה ב-ע”מ 2433/04) עו”ד גירושין דיני משפחה

בהלכת בימ”ש העליון בבע”מ 919/15 כל הנושא של מזונות ילדים חושב ונערך מחדש, כך שהחישוב כיום נעשה יותר “מתמטי”. בודקים מהי חלוקת זמני השהות בין ההורים, גובה צרכי הילדים כפי שהיתה ערב הפירוד ויכולת ההשתכרות של ההורים, כולל רכוש שיש להם.

ילד בשירות צבאי או שירות לאומי

מזונות ילדים משמרות אב
מזונות ילדים במשמורת משותפת

דיני משפחה – בית המשפט או בית הדין רשאים לקבוע (או בהסכמה מראש של ההורים) כי ההורים יספקו לילדים “בכדי מחסורם” בלבד, בגובה של 1/3 מצרכי הילדים בתקופה זו (שכן הצבא מספק להם את 2/3 הנותרים (ביגוד, מזון, תחבורה וכו’).

עורך דין מזונות ילדים – דמי מזונות מינימליים

עורך דין מזונות ילדים מהם דמי מזונות מינימליים  והאם יש מזונות ילדים ידועים בציבור לאב? מזונות ילדים משמורת אב ואיך מושפעים מכך דמי המזונות

 

מזונות ילדים בהסכם גירושין

חשוב להדגיש בהסכם הגירושין, גם את עניין מזונות הילדים, גובהו והתקופה שלאחר גיל 18, התקופה של סיום הלימודים או תקופת הצבא, לפי העניין, גם אם ולמרות שבזמן חתימה על ההסכם הילדים לעתים מאוד קטנים (ראייה לטווח ארוך).

יצוין ויודגש, כי הילדים יכולים תמיד לתבוע את אביהם (באמצעות אימם) במזונות, גם אם ההורים הגיעו להסכמה ביניהם, במסגרת הסכם גירושין,  על גובה ועל תקופת המזונות.

תביעה להגדלה/הקטנת מזונות

מזונות ילדים ידועים בציבור מזונות ילדים משמורת אב
עורך דין מזונות ילדים
דמי מזונות מינימליים

מזונות ילדים ידועים בציבור – כאשר מגישים תביעה למזונות ילדים, בית המשפט לוקח בחשבון את כל ההכנסות וההוצאות הרלוונטיות של בני הזוג בבואו לקבוע על מי להוציא וכמה, ולכן, בעל דין שקיבל פסק דין למזונות (שלא מכוח הסכם בין הצדדים) הטוען להפחתה או להגדלת דמי המזונות, צריך להצביע על נסיבות חדשות שנתגלו, או להראות שינוי מהותי במצב הקיים שלו ו/או של בן/בת הזוג, מעת מתן פסק הדין, המצדיק את שינוי הקביעה המקורית.

מזונות ילדים ידועים בציבור | מזונות ילדים בבית הדין הרבני | מזונות ילדים במשמורת משותפת | מזונות ילדים משמורת אב

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של