הסכם ממון לפני נישואין נוטריון

עורך דין גירושין

כשרוצים לערוך הסכם ממון לפני נישואין נוטריון נדרש לשם אישור ההסכם ובעצם על מנת לתת לו תוקף חוקי של פסק דין, אחרת יש צורך להגיש את ההסכם בפנים בית משפט. בהסכם ניתן לקבוע סכום מזונות מינימלי, ולשם כך עדיף שהנוטריון שנפנה אליו יהיה גם עורך דין מזונות ילדים. עצות מפי עורך דין גירושין מומחה.

עורך דין מזונות ילדים

עורך דין גירושין

תחילתו של הליך הגירושין בין בני זוג הוא בפתיחת ההליך ברבנות. מדובר בהליך מורכב ומשמעותי. בעיקרו של ההליך עומד מתן הגט של הגבר לאישה אשר מאשר באופן הלכתי ורשמי את הגירושין ביניהם.

שלב פתיחת תיק הגירושין הוא חשוב מאד ובעל השפעה מהותית על ההמשך. על מנת להבין את הזכויות והחובות בהליך וכיצד לנהל את אותו ביעילות מרבית, חשוב להיוועץ בעורך דין לענייני משפחה מומחה אשר ייתן מענה מסור ומקצועי וינהל את האינטרסים שלכם באופן הטוב ביותר.

זאת היות שבשאר ענייני הגירושין, מלבד סידור הגט עצמו, לבית הדין הרבני ולבית המשפט לענייני משפחה סמכות מקבילה ולכן על פי העיקרון של ‘מרוץ הסמכויות’ ברגע שמוגשת תביעה לאחת הערכאות, כלל ענייני הגירושין (מלבד סידור הגט) ידונו בה.

עורך דין גירושין

עורך דין מזונות ילדים

על פי החוק בישראל, הורה חייב לשאת בצרכי מחייתם של ילדיו הקטינים (מזונות ילדים). במשפחות שבהן ההורים אינם חיים ביחד, ישלם אחד ההורים מזונות ילדים להורה שהילדים במשמורתו, כאשר סכום המזונות יושפע מחלוקת זמני המשמורת ופערי השכר בין ההורים.

הסכמת הורים בעניין מזונות צריכה לקבל את אישור בית המשפט, ובהיעדר הסכמה יכול אחד ההורים להגיש תביעת מזונות בשם הקטינים כנגד ההורה השני. עם זאת, מזונות ילדים הם זכותו של הילד ולא של ההורה, ולכן כל החלטה של ההורים או של בית המשפט בעניין המזונות צריכה להתחשב בטובת הילד.

הסכם בדבר מזונות קטינים צריך לקבל את אישור בית המשפט לענייני משפחה, אלא אם מדובר בהסכם להורות משותפת, אותו לא חייבים ההורים לאשר בבית המשפט. הדבר נכון גם, ובעיקר, אם ההסכם נערך בין זוג ההורים בעצמם ולא באמצעות בית המשפט.

סכום מזונות מינימלי

התשלום עבור מקום המגורים ואחזקתו נחשב לחלק מהצרכים ההכרחיים של הילד, אולם שיעורו נקבע בנפרד מתשלום המזונות והוא מתווסף אליהם. זהו בעצם החלק הנקרא “מדור”. ההורים מחוייבים לספק מגורים לילדים באותה רמת חיים שהיו רגילים לה לפני הגירושין (מבחינת גודל דירה, מיקום וכו’).

כיצד מחושב סכום מזונות מינימלי

חלקו של האב בתשלום המדור, למשל, נקבע על פי מספר הילדים: בתי המשפט נוהגים לפסוק 30% מעלויות המדור כאשר יש ילד אחד, 40% מעלויות המדור לשני ילדים, ו-50% מעלויות המדור ל-3 ילדים או יותר.

רף המינימום לתשלום מזונות לילד נקבע על ידי בית המשפט כעומד על סך של 1,250 ש”ח לחודש, נכון לשנת 2014, כאשר סכום זה צמוד למדד המחירים לצרכן. סכום זה אינו כולל תשלום עבור מדור והוצאות מיוחדות.

כשנדרש לכך בית המשפט העליון, נפסק כי במקרה שבו ילדים נמצאים במשמורת משותפת והם מעל גיל 6, גובה המזונות יקבע על פי רמת ההשתכרות של שני ההורים. אם שכר ההורים דומה, הוצאות הקשורות לקיום היומי יתקזזו בין ההורים והוצאות אחרות יחולקו בין ההורים באופן שווה.

הדרך לנהל את העניין היא שהורה אחד ירכז את התשלומים וההורה השני יעביר אליו את חלקו בהוצאות. את הנתונים מגישים שני הצדדים באמצעות הגשת תצהיר לבית המשפט לענייני משפחה.

הסכם ממון לפני נישואין נוטריון

היתרונות של הסכם ממון לפני נישואין נוטריון

הסכם יחסי ממון נועד להגדיר כיצד יחולקו נכסיהם של בני זוג נשוי עם סיום נישואיהם. ההסכם צריך להיות מאושר על ידי הערכאה המוסמכת.

אם מדובר בהסכם טרום נישואים, ניתן לאשרו אצל נוטריון (או רשם נישואין) ואין צורך לאשר אותו בבית המשפט או בבית הדין הדתי של בני הזוג. הסכם שנערך לאחר שבני הזוג נישאו, צריך לקבל אישור של בית המשפט לענייני משפחה, או בית דין דתי.

האישור יינתן רק לאחר שבית המשפט או הנוטריון נוכחו לדעת שבני הזוג גיבשו את ההסכם מרצונם החופשי, תוך הבנת המשמעות של ההסכם ותוצאותיו.

הקשר בין הסכם ממון לבין ירושה: הסכם ממון קובע כיצד יחולקו הנכסים של בני זוג בינם לבין עצמם, ובכך קובע מהו היקף העיזבון של כל אחד מבני הזוג, ואילו צוואה קובעת כיצד יחולק אותו עיזבון. במקרים בהם אין צוואה, הסכם יחסי ממון יכול להוות מסמך מאשר עבור היות האלמן/ה בן/ת הזוג של הנפטר, לטובת קיום צו ירושה.

לרוב, עריכת הסכם ממון מתרחשת במצב בו קיים פער כלכלי משמעותי בין בני הזוג, כאשר לאחד מהם יש יותר רכוש מלאחר. ההסכם מבטיח שגם במצב בו אחד מבני הזוג תרם יותר למצבור הנכסים הוא אינו יצא ‘מופסד’ בעקבות הלכת השיתוף ויזכה לחלק הוגן בנכסים.

 

עיקבו אחר עו”ד מנדל בעמוד הפייסבוק

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

איך מתגרשים

איך מתגרשים

שאלה שאני נשאל רבות, בתור עורך דין לענייני משפחה, היא איך מתגרשים. השאלה לעיתים נשמעת פשוטה, אבל טומנת בחובה שאלות רבות נוספות. הראשונה שבהם היא

הסכם גירושין ללא ילדים

הסכם גירושין ללא ילדים

הסכם גירושין ללא ילדים עשוי לפשט את ההליך וישנו סיכוי גדול שתוכלו למצוא עורך דין גירושין זול שיסייע לכם בתהליך. זוגות רבים מחליטים להתגרש ונושא

להתגרש או לא 

עורך דין לענייני גירושין

בטרם פונים אל עורך דין לענייני גירושין, השאלה להתגרש או לא להתגרש היא שאלה מאוד אישית. החיים הם לא מדע מדויק ולכל אדם ישנו עולם

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

הליך של גירושין בהסכמה הוא בעצם הליך, על פי רוב מקוצר, שבו מגיעים שני בני הזוג להסכמה על תנאי הגירושין, מנסחים הסכם גירושין חלוקת רכוש,

הסדרי ראיה מקובלים

הסדרי ראיה מקובלים

במסגרת הליך הגירושין ישנם גם הסדרי שהות ו הסדרי ראיה מקובלים. ילדים להורים גרושים אינם אמורים לשלם את המחיר של פירוק הנישואין והם זקוקים לשני

כמה עולה לערוך צוואה

עורך דין צוואות וירושות תל אביב

מה עושה עורך דין צוואות וירושות תל אביב, כמה עולה לערוך צוואה והאם עו“ד צוואות מתעסק אך ורק בעריכת צוואה?  עורך דין לענייני ירושה בתל

Call Now Button