ניהול תיק בבתי משפט לענייני משפחה

ניהול תיק בבית המשפט לענייני משפחה

ניהול תיק בבית המשפט לענייני משפחה אינו מסתכם בדיונים ובטענות שרוצים לומר לשופט או לגורמים מקצועיים אחרים אשר מעורבים בהליך (כמו עובדת סוציאלית למשל).

בעל הדין חייב למלא אחר סדרי דין בסיסיים. בעל דין שלא פועל בהתאם לכללים עלול שכתב טענותיו ימחקו או גרוע מכך – לקבל פסק דין רע מבחינתו, וזאת רק בגלל אי מילוי סדרי דין מסוימים.

מסמכים שחובה להגיש לכתבי טענות

צירוף תצהיר לכתב טענות – תקנה 258ח לתקנות סדר הדין האזרחי

ישנה חובה לצרף תצהיר לכתב תביעה, לכתב הגנה, לכתב תשובה לתביעה שכנגד, להודעה לצד שלישי ולכתב הגנה לה. בבית משפט לענייני משפחה התצהיר יכול להיות ‘בגצ”י’, כלומר הצהרה קצרה כי כל הכתוב בכתב הטענות שמוגש אמת והעובדות ידועות לבעל הדין מידיעתו האישית.

גילוי מסמכים מוקדם- תקנה 258ט לתקנות סדר הדין האזרחי

בבית-המשפט לענייני משפחה חל עיקרון “גילוי המסמכים המוקדם”

בעל דין אשר לא צירף את כל מסמכיו עליהם הוא מסתמך בכתב טענותיו, לא יוכל להגיש אותם בשלב מאוחר, אלא אם כן יקבל רשות מבית-המשפט וקיים הצדק סביר לכך שלא המציא את המסמכים בהתחלה.

נושא זה חשוב מאוד מאחר וישנם מסמכים שיכולים להטות את הכף בתיק, כך שאם השופט לא יתיר את הגשתו, עלולים להפסיד בתיק.

הרצאת פרטים – תקנה 258ד(ה) לתקנות סדר הדין האזרחי

ככלל, בעל דין חייב לצרף לפתיחת תיק בבית המשפט לענייני משפחה או לכתב הטענות הראשון שלו הרצאת פרטים. התקנה מפרטת את המקרים הספציפיים.

גם התובעת וגם הנתבע מצרפים את הטופס.

בהרצאת הפרטים בעל דין מפרט את רכושו ואת הכנסותיו שלו ושל הצד השני. כל אחד רושם את הפרטים הידועים לו.

גם בהרצאת הפרטים יש חובה לגלות הכל בהתחלה ולא להסתיר.

ישנם 2 סוגים של הרצאת פרטים. הרצאת פרטים בתביעה למזונות והרצאת פרטים בתיק העיקרי.

בהרצאת פרטים בתביעה למזונות – טופס ספציפי לתיק מזונות.

הרצאת פרטים בתיק עיקרי זהו טופס שמשמש לכל תיק בבית המשפט לענייני משפחה, למעט תיק מזונות.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

הסכם ממון

למה כדאי להכין הסכם ממון

הסכם ממון נועד להגדיר כיצד יחולקו נכסיהם של בני זוג נשוי עם סיום נישואיהם. נכון להיום, ממליצים הגורמים המוסמכים להיעזר בשירותי עורך דין לענייני משפחה

איך להתמודד עם ניכור הורי

ניכור הורי היא תופעה המתארת מצב בו ילד מבטא ניכור עמוק כלפי אחד מהוריו, כתוצאה מהסתה כנגדו, המצב לרוב בא לידי ביטוי משפטי על רקע

עורך דין גירושין מחיר

עורך דין גירושין מחיר

במאמר הבא תקראו איך לבחור עורך דין גירושין הכי טוב בארץ ומצד שני עורך דין גירושין מחיר טוב. הטיפים שאנו מביאים במאמר תקפים הן לגבי

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה נקבעת לפי המלצה של לשכת עורכי הדין. ייפוי כוח מתמשך בבנק ובכלל עורכים בפני עורך דין מוסמך, במאמר הבא תראו

| יישוב סכסוך חוק

יישוב סכסוך

יישוב סכסוך איך מבצעים הגשת בקשה ליישוב סכסוך במשפחה – יישוב סכסוך טיפים ומידע בנושא. יישוב סכסוך חוק תוך הליך יישוב סכסוך עם עו”ד משפחה

Call Now Button