חלוקת ירושה בין אחים

סכסוכי ירושה בין אחים

סכסוכי ירושה בין אחים

סכסוך ירושה בין אחים יכול להתרחש בכל משפחה. הסיבות לסכסוכי ירושה הן במהותן תחושות של אי צדק לגבי חלוקת ירושה בין אחים. תחושות האי צדק הללו קשורות בעיקר ליחסים האישיים בין האחים, בינם לבין עצמם ומערכות היחסים בין האחים להורים. במקרים רבים יש להם אפילו היסטוריה של מתיחויות אשר קדמה לירושה.

ברמת העיקרון ישנן שתי אפשרויות להתמודדות עם סכסוכי ירושה בין אחים. האפשרות הראשונה, אך לא המועדפת, היא מאבק משפטי. מי שחש אי צדק ויש לו טענות כלשהן יכול לפנות ל עורך דין ירושות על מנת להגיש התנגדות לצו קיום צוואה ולהילחם באמצעות הכלים המשפטיים העומדים לרשותו.

האפשרות השנייה היא להימנע ממאבקים משפטיים ולהגיע להסדר בין האחים. במידת הצורך ניתן להיעזר בעורך דין המבצע תהליך של גישור. זוהי בדרך כלל גם האפשרות המועדפת על מנת ליישב את הסכסוך המשפחתי ולא רק המשפטי. מאבק משפטי על חלוקת ירושה מישב את הסכסוך מבחינה משפטית, אך משאיר אחריו יחסים מרירים הפוגעים במרקם המשפחתי לשנים רבות.

סכסוכי ירושה בין אחים
סכסוכי ירושה בין אחים

חלוקת ירושה בין אחים

כאשר מדברים על חלוקת הירושה בין האחים, אסור לשכוח את בני הזוג. במידה ואין צוואה מתבצעת חלוקה של ירושה על פי דין. לא נפרט את כל החוק ופרטיו, רק את הנקודה החשובה לצורך העניין – מחצית מהעיזבון מיועדת לבן/בת הזוג והמחצית השנייה מיועדת עבור הילדים. רק במידה וגם בן הזוג נפטר, הילדים הם היורשים הבלעדיים.

חלוקת ירושה בין אחים
חלוקת ירושה בין אחים

סכסוך ירושה בין אחים – האם ניתן למנוע?

חלוקת ירושה בין אחים היא עניין מורכב. אנו מדברים בעיקר על רגשות ויחסים אישיים, ולא על עניינים משפטיים. מהבחינה המשפטית, ירושות מתחלקות על פי הכתוב בצוואה או על פי דין ( במקרה שאין צוואה). כתיבת צוואה עם חלוקה צודקת שאינה מפלה בין האחים עשויה להפחית את המקרים של התנגדות לצו קיום צוואה ומאבקים בתוך המשפחה. אך גם במקרים אלו יתכן כי מישהו מהאחים מאמין כי מגיע לו יותר.

סכסוכי ירושה בין אחים – מוטב לפתור באמצעות הליך גישור

לפני שממהרים לחפש עורך דין ירושות ולהגיש בקשה לביטול צוואה, מוטב לנסות להגיע להסכמות באמצעות הליך גישור ליישוב סכסוכים. זהו הליך אשר יכול לקבל תוקף של פסק דין. הוא מאפשר ליישב את הסכסוך ולרפא את מערכת היחסים במשפחה, דבר שלא ניתן לעשות בבית המשפט.

פתרון סכסוך ירושה בין אחים באמצעות גישור יחסוך לכם זמן וכסף שעשויים להתבזבז על עורכי דין ומאבקים משפטיים ממושכים. זוהי תהיה הדרך הקצרה ביותר והזולה ביותר ליישב את הסכסוך וליהנות מחלוקת ירושה בין אחים בהקדם האפשרי. אם ישנו מאבק משפטי, הירושה לא תתחלק עד שיוסדר הסכסוך וזאת לאחר שהוצאתם סכומים גדולים על שכר טרחה של עורכי דין.

סכסוך ירושה בין אחים
סכסוך ירושה בין אחים

התנגדות לצו קיום צוואה

חוק הירושה מאפשר לכם להגיש התנגדות לצו קיום צוואה. לצורך כך יש להיעזר ב עורך דין משפחה בפתח תקווה על מנת לפנות לבית המשפט. ומהצד השני, אם מישהו מהאחים הגיש בקשה לביטול צוואה, תזדקקו לעורך דין על מנת לייצג אתכם בבית המשפט.

המטרה של הגשת התנגדות לצוואה היא לבקש מבית המשפט לבטל את התוקף המשפטי של הצוואה. כמובן שבית המשפט לא מבטל צוואה סתם כך, יש להציג לבית המשפט עילות מוצדקות ומהותיות.

את ההתנגדות לצוואה מגישים לאחר שהצוואה פורסמה בעיתונות. יש לכם שבועיים לעשות זאת ורצוי למהר להגיש בהקדם. אם לא הגשתם בזמן וכבר ניתן צו לקיום צוואה, מדובר במצב משפטי מורכב ויש לפנות בהקדם ל עורך דין ירושות על מנת לבחון את המקרה ואפשרויות הפעולה העומדות לרשותכם. אם פרק הזמן של שבועיים אינו מספיק, יש להגיש בקשה להארכת מועד. זוהי פרוצדורה פשוטה יותר.

עורך דין ירושות
עורך דין ירושות

עורך דין ירושות

נושאי הירושה וחלוקת העיזבון הם נושאים מורכבים, לכל מקרה יש מאפיינים שונים וחוק הירושה מנסה לתת מענה לכל מצב אפשרי. לפעמים זקוקים לעורך דין בשביל פרוצדורות פשוטות, כמו אימות של מגיש בקשה לרשם הירושות. אך לפעמים יש צורך בעו“ד לענייני ירושה עבור מצבים מורכבים של סכסוכי ירושה בין אחים או בעיות אחרות.

בכל צורך בסיוע משפטי, מכתיבת צוואה ועד תהליכים מורכבים יותר, אתם מוזמנים לפנות ל עורך דין ידידיה מנדל, מומחה לדיני משפחה וירושה.

עורך דין ירושות
עורך דין ירושות

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של