אפוטרופוס

למה צריך ייפוי כוח מתמשך

השאלה היא אינה למה צריך ייפוי כוח מתמשך, אלא מי צריך. עלינו לקחת בחשבון כי אנו, או יקרינו, עלולים להגיע למצב בו הם אינם כשירים לקבל החלטות בעצמם. למשל אלו יכולות להיות החלטות לגבי הרכוש, החלטות הקשורות לטיפול רפואי וכל העניינים האישיים. מצבים שכאלו עלולים להתרחש עקב מחלות דמנטיות כמו מחלת האלצהיימר, אך גם תאונות, בעיות נפשיות וכו.

אפוטרופוס

בעבר הפתרון למצבים או היה מינוי אפוטרופוס. זה אולי נשמע לכם כמו מילה אחרת לאותו הדבר, אך ממש לא. מדובר בהליך שונה לגמרי. בהליך הישן בית המשפט הוא זה שקבע מי מוסמך לטפל בענייני האדם שאינו כשיר. בעצם ההליך הישן פוגע ברצונו החופשי של אדם.

לשמחתנו נערכו שינויים בחוק והחל משנת 2017 ישנו הליך חדש בישראל המכונה ייפוי כוח מתמשך. אז מה צריך לדעת בנושא? האם אפשר לעשות ייפויי כוח מתמשך מקוון וכמה מילים לגבי ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה.

למה צריך ייפוי כוח מתמשך

כל אדם עשוי להגיע למצב בו הוא אינו כשיר לקבל החלטות. זה גם יכול להתרחש בכל גיל, ולאו דווקא אצל אנשים מבוגרים. אך כמובן שאנשים מבוגרים הם בעלי סיכון גבוה יותר. במיוחד כאשר מדובר באנשים בעלי מחלות פרוגרסיביות – למשל כאשר אדם מאובחן באלצהיימר, אנו יודעים שזה עניין של זמן עד שלא יהיה מסוגל לקבל החלטות בעצמו.

בהתחשב בנסיבות, זוהי הדרך היחידה לזכות לפחות בחופש להחליט מי יהיה האדם האחראי, במקום להשאיר זאת לבית המשפט באמצעות מינוי אפוטרופוס.

בדרך כלל באופן טבעי הממנה יבחר במיופה כוח מהמשפחה, כמו בן/בת זוג, הורים או ילדים. אך החוק אינו מחייב קרבה משפחתית. במקרים רבים אלו עורכי דין, רואי חשבון וכו‘. קיימת גם אפשרות למנות מספר מיופיי כוח שיפעלו יחדיו, או על פי חלוקת סמכויות שתקבע. כדאי גם למנות מיופה כוח מחליף, במידה והראשי לא יוכל לבצע את התפקיד.

למה צריך ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך דוגמאות

ישנם סוגים שונים, להלן ייפוי כוח מתמשך דוגמאות:

ייפוי כוח מתמשך לענייניים רפואיים בלבד – זהו ייפוי כוח המתייחס אך ורק לטיפולים רפואיים. בשונה מהסוגים האחרים של ייפויי כוח, זהו היחידי שאינו דורש עורך דין. גם בעלי מקצוע אחרים כמו רופאים, אחיות ופסיכולוגים יכולים לעשות זאת.

ייפוי כוח לענייניים אישיים – ייפוי זה כולל טיפול בכל הענייניים האישיים ונכלל בתוכו גם הנושא הבריאותי. אלו יכולות להיות החלטות לגבי מקום מגורים, רווחה אישית, טיפולים רפואיים וכו.

ייפוי כוח מתמשך כללי – זהו הסוג הכולל את כל האפשרויות יחדיו. אדם מפקיד את הטיפול בכל תחומי החיים אצל מי שהוא סומך עליו. הוא יכול להשאיר הנחיות מקדמות לפיהן המיופה צריך לפעול.

למרות שמדובר בייפוי כוח כללי, עדיין החוק מגדיר כמה פעולות הדורשות הסמכה מפורשת כמו מתנות או תרומות בגובה סכום מסוים מהרכוש. יש גם פעולות הדורשות את אישור בית המשפט לצורך ביצוען, כמו למשל עסקאות נדל“ן.

שימו לב, אם פניתם ל עורך דין לצורך עריכת ייפויי כוח מתמשך, אין המשמעות היא שהחל מרגע החתימה האדם שהוסמך משמש כ אפוטרופוס. ייפוי הכוח מותנה במצב הרפואי. כלומר במידה והאדם יגיע למצב של אי כשירות חלקית או מלאה.

ייפוי כוח מתמשך דוגמאות

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

כאשר מדברים על ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה חשוב להבין שלא כל ייפוי כוח הוא זהה. משרד המשפטים קבע איזה סטנדרט המהווה בסיס, אך אין זה אומר שזה מספיק. כל אדם נתון לנסיבות אחרות ונזקק לפתרון אישי. מסיבה זה ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה יכול להשתנות ממקרה למקרה. המחיר הממוצע הוא כ 2500-5000 ש“ח פלוס מע“מ, ומעט יותר כאשר מדובר בייפוי כוח מתמשך זוגי. בכל מקרה אנו ממליצים לפנות לעורך דין העוסק בתחום ולקבל הצעת מחיר הנוגעת לנסיבות המקרה – אם לא תשאלו לא תדעו כמה עולה עורך דין.

עריכת ייפוי כוח היא אינה רק פעולה טכנית. המטרה היא לבחון את הנסיבות ואת הצרכים האישיים ולהעניק לכם פתרון אשר יאפשר לכם ליהנות משקט נפשי ומימוש רצונותיכם.

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

ייפוי כוח מתמשך מקוון

לא ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך מקוון, לצורך עריכת ייפוי כוח יש צורך להיפגש עם עורך דין. יתר על כן, לא כל עורך דין משפחה מוסמך לערוך את המסמך – יש צורך ב עו”ד לדיני משפחה שהוסמך לכך על ידי האפוטרופוס הכללי. אם אתם מחפשים עורך דין מומחה תוכלו למצוא את הרשימה המלאה באתר לשכת עורכי הדין.

אך לאחר עריכת ייפוי הכוח ניתן להפקיד אותו באופן מקוון באתר האפוטרופוס הכללי, באמצעות עורך דין עם כרטיס חכם. במקביל להפקדה המקוונת יש למהר לשלוח את המסמכים בדואר רשום למשרדי האפוטרופוס הכללי. החוק מקציב לכך 14 יום.

אם יש לכם ייפוי כוח מתמשך, תמיד תוכלו לצפות בו באזור האישי באתר. כמו כן אם אתם מחפשים ייפוי כוח מתמשך דוגמאות, תוכלו גם כן למצוא באתר.

ייפוי כוח מתמשך מקוון

עורך דין לייפוי כוח מתמשך

חשוב להיות מוכנים למצבים שכאלו מראש, במיוחד בגיל מבוגר וכאשר ישנן מחלות דמנטיות. זוהי הדרך היחידה להבטיח שיעשה כרצונכם ושמישהו שאתם בוחרים יקבל את ההחלטות עבורכם במידה ולא תהיו כשירים.

אתם מוזמנים לפנות ל משרד עורכי דין משפחה וירושה ידידיה (דדי) מנדל על מנת לקבל ייעוץ ושירות של עריכת ייפוי כוח מתמשך.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של