גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

הליך של גירושין בהסכמה הוא בעצם הליך, על פי רוב מקוצר, שבו מגיעים שני בני הזוג להסכמה על תנאי הגירושין, מנסחים הסכם גירושין חלוקת רכוש, אשר על פי רוב גם כולל רכוש לפני הנישואין, ומביאים אותו לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הדתי. על פי רוב, הסכם גירושין ללא ילדים הוא פשוט יותר, אך לא תמיד.

המטרה של הליך גירושין שנעשה בהסכמה היא להסדיר הדדית את כל המחלוקות והעניינים הרלוונטיים העומדים על הפרק במסגרת הסכם גירושין. הסכם גירושין ייעודי נועד לקבוע את אופן הליך פירוק התא המשפחתי, וכן לעצב אותו במסגרת מסודרת וקבועה בעתיד, לתקופה שלאחר גירושין.

הסכם גירושין ללא ילדים

גירושין בהסכמה

כל מקרה הוא ייחודי ומורכב, באשר לנסיבותיו המשתנות, ולפיכך לא ניתן לתת קווים מנחים לעריכת הסכם גירושין מפורט ולהציג כאן את כל התמונה. יחד עם זאת, נציין, כי הסכמי גירושין לרוב עוסקים במספר סוגיות מרכזיות, כגון: הסכמה להתגרש (נושא הגט), חלוקת הרכוש, ענייני ילדים אם ישנם ילדים.

חשיבותו של הסכם גירושין מקצועי ונבון מתבטאת ביכולתו לצפות את כל הקשיים ו/או הבעיות, אשר עלולים להתעורר כתוצאה מהגירושין, ובתוך כך למנוע התלקחות של סכסוכים עתידיים בין בני הזוג.

הליך גירושין בהסכמה יכול להתבצע במספר אופנים, כאשר כולם רלוונטיים וכולם מקובלים לגמרי על כל הערכאות:

  1. הצדדים מגיעים להסכמות ביניהם לגבי המחלוקות ופונים אל עורך דין גירושין כדי שיכין עבורכם במשותף הסכם גירושין בהסכמה.
  2. הצדדים מגיעים להסכמות כאמור לעיל, אך פונים אל עורכי דין נפרדים שיכינו עבורכם הסכם גירושין, כאשר כל צד מיוצג ע”י עורך דין גירושין מטעמו.
  3. הצדדים מעוניינים להגיע להסכמות, אך בחלק מן הנושאים הם אינם מצויים ו/או מסכימים, ופונים אל עורך דין גירושין, או עורכי דין גירושין נפרדים, כדי לנסות ולהגיע להסכמות מלאות.
  4. הצדדים פונים אל מגשר גירושין לצורך קיום הליך גישור גירושין ביניהם, כדי ליישב את הסכסוך ולייצר בעזרתו של המגשר, שהינו צד מקצועי ניטרלי, הסכם גירושין בהסכמה.

גירושין בהסכמה

הסכם גירושין חלוקת רכוש

הסכם גירושין הוא חוזה משפטי מורכב, ויש לו חשיבות והשלכות עתידיות מהותיות. על כן, מומלץ מאוד לגשת לעורך דין לענייני משפחה מטעמכם, אשר יערוך את ההסכם, באופן מסודר, מקצועי, מפורט ומדויק, תוך התאמתו באופן אישי לצרכים, למטרות ולנסיבות הייחודיים שלכם.

הסכמי גירושין הפכו בשנים האחרונות לאמצעי הנפוץ להסדרת סיום חיי הזוגיות בתהליך הגירושין בהסכמה ואין זה בכדי. חתימה על הסכם הגירושין, היא ללא ספק הדרך המשפטית הטובה ביותר לניהול הליך גירושין.

בני זוג נשואים המחליטים להיפרד, נדרשים להסדיר את הנושאים הקשורים לסיום חייהם המשותפים כגון: רכוש, לרבות חלוקת חובות אם נצברו כאלו, סידור הגט, דמי מזונות ומשמורת ילדים ועוד. במקרה של גירושין בהסכמה, בני הזוג מנסחים את חוזה הגירושין ביניהם, אשר מסדיר את כל הנקובים מעלה.

הסכם הגירושין בהגדרתו הוא למעשה הסכם (בעל תוקף וסמכות אכיפה כחוזה משפטי) אשר נחתם בין בני זוג נשואים שהחליטו להתגרש בהסכמה. ההסכם מאפשר לצדדים למעשה להימנע מניהול ההליך בערכאות ולבצע הסדרה בהסכמה של כל סוגיות הגירושין.

הסכם גירושין חלוקת רכוש

רכוש לפני הנישואין

היחס כלפי רכוש מלפני הנישואין בהסכמי גירושין מתבצע, הלכה למעשה, בפרק בהסכם שבו מדובר על חלוקת הרכוש המשותף. באם אין לבני הזוג הסכם ממון, בין אם מדובר בהסכם ממון טרום הנישואין או בהסכם שנחתם לאחר הנישואין, יש צורך לחלק את הרכוש המשותף של בני הזוג.

פרק חלוקת הרכוש של הסכם הגירושין עוסק בפן הכלכלי של מערכת היחסים בין בני הזוג ובמסגרתו, יוחלט על אופן חלוקת הרכוש אשר צברו בני הזוג במהלך נישואיהם. עורך הדין מקבל מן הצדדים רשימה מסודרת של כל הרכוש שבבעלותם ויש לקבל החלטה באשר לאופן חלוקת הנכסים.

על פי רוב, רכוש לפני הנישואין, במקרה של גירושין המתבצעים בהסכמה של שני הצדדים, אינו מתחלק בין בני הזוג. הסיבה היא שזוגות המגיעים להסכמות מודעים להיותו של רכוש מלפני הנישואין בעצם רכושו של בן הזוג שהיה בעל הרכוש מלכתחילה.

הסכם גירושין ללא ילדים

במידה שיש לזוג ילדים, יש החלטות רבות שעליהם לבצע על מנת להסדיר את הגירושין ואת יחסיהם עם הילדים. ראשית, יש להחליט על המשמורת, האם יש הורה משמורן או שההורים חולקים משמורת משותפת.

ככלל, גירושין ללא ילדים הם קלים יותר. אמנם נכון הוא, כי כל התחושות המלוות את סיום הקשר הזוגי נוכחות גם הן ובני הזוג יכולים לחוש כמובן אכזבה וכאב על אובדן הנישואין אולם, הצדדים אינם נדרשים להתמודד עם נושא המשמורת והמזונות, דבר המקל על עריכת ההסכם ועל ההליך כולו.

מכל האמור לעיל אנו למדים כי גירושין ללא ילדים, גם הם טומנים בחובם לא מעט סוגיות שיש להסדיר. אמנם, בני הזוג אינם נדרשים לענייני המשמורת והמזונות, אולם, יש לטפל בסידור הגט וחלוקת הרכוש. נושאים אשר עשויים להיות נושא למחלוקות רבות, ולאי הסכמות, בין בני הזוג.

אתם מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של

Call Now Button