אלימות במשפחה מאמרים

אלימות במשפחה

לאחרונה ניתן לראות בכותרות הרבה דיבורים על אלימות במשפחה. אף כי נכתבו על אלימות במשפחה מאמרים רבים, עדיין לא הכל קל ומובן לכולם. מה ניתן לעשות במקרה בו אתם סובלים מאלימות במשפחה? מומלץ לפנות לייעוץ אצל עורך דין לענייני גירושים. כמו כן, בכל מקרה של אלימות פיזית מומלץ לדווח מיידית למשטרת ישראל.

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

לאחר שסיפורה של שירה איסאקוב עלה לכותרות, נראה כי השופטים והדיינים החלו לייחס משקל רב יותר לנושא של אלימות במערכות יחסים. גם לאחר שכותרות העיתונים הפסיקו לפרסם את שמה, עדיין הכאב והגבורה של אישה מצליחים להזכיר לנו את החשיבות של שמירה על הביטחון האישי שלנו.

לצורך שמירה על הביטחון האישי שלנו בכל מקרה של אלימות פיזית יש לפנות מיידית למשטרת ישראל.

אך מה עושים לאחר מכן? פה יש מספר דרכים שכל אחד מאיתנו יכול לבחור:

  1. ניתן לפנות אל עורך דין גירושין מומלץ ולבקש להתגרש מהצד הפוגע.
  2. ניתן לגשת לגישור ולדרוש כי הצד הפוגע יעבור סדנאות של שליטה בכעסים, טיפול נגד אלימות, וכו’. וכן לפנות לטיפול זוגי או פרטני.

אם ורק אם בן הזוג הפוגע מבין את המעשה שלו ומתחרט, וכן מבקש הוא לפנות לגורמי טיפול ולשנות את התנהגותו, ניתן לתת לו עוד סיכוי.

אך ההמלצה היא לפנות בכל מקרה לעו”ד לענייני משפחה למען פתיחת הליך גירושין.

אלימות במשפחה מאמרים

אלימות במשפחה מאמרים

יש מספר סממנים של בן זוג אלים ומתעלל, אשר סוכרו בהרחבה באין ספור מאמרים בנושא אלימות בין בני זוג.

החשובים בהם:

  1. בן הזוג הפוגע מרחיק את בן הזוג הנפגע מכלל חברים ומסכסך בין בן הזוג הנפגע לבין בני משפחתו.
  2. בן הזוג הפוגע מפעיל אלימות כלכלית ומילולית לפני שמגיע אלימות פיזית, הדבר נועד לפגוע בביטחון העצמי של בן הזוג הנפשע.
  3. במקרים רבים יש מעגל קסמים שחוזר על עצמו – פגיעה פיזית, התנצלות ומתנות על מנת להתפייס, תקופת “ירח דבש”, תקיפה פיזית נוספת.

במקרים רבים בן הזוג הנפגע חושש לספר את סיפורו, שכן שוכנע ע”י בן הזוג הפוגע כי לא יאמינו לו, כי אינו זכאי ליחס אוהב וחם, כי הינו חסר משמעות ויכולת, ועוד, ועוד…

לכן חשוב לשים לב למקרים בהם בן הזוג מרחיק אתכם ממשפחה וחברים, ולשמור מספר טלפון של עורך דין לענייני משפחה טוב בהשיג יד.

מערכת יחסים זוגית צריכה להיות מושטטת על אהבה והבנה הדדית, לא על פחד וכאב של אחד הצדדים.

במקרה של חשש מפני התגובה של הצד השני, חשוב לציין בפני עו”ד שלך כי יש צורך בצו הרחקה של הצד הפוגע, על מנת למנוע מקרה אלימות נוסף.

כמו כן תמיד מומלץ לבדוק האם ניתן להגיע אל הסכם גירושין עם הצד השני, על מנת לקצר את ההליכים ארוכי השנים.

למצער יש מקרים רבים של נשים עגונות ע”י בן הזוג המתעלל, וזאת אחת הבעיות הקיימות בדין העברי. בכדי לא למצוא את עצמך במצב זה מומלץ לבחור בעו”ד הנכון שיילחם למענך ולמען החופש שלך. וזאת על מנת לתת לך את הזכות להמשיך את החיים שלך, להקים זוגיות בריאה עם בן זוג חדש, ולקיים את מצוות פרו ורבו בזוגויתך החדשה.

בנוסף אציין כי במקרה בו לא קיים הסכם ממון, מומלץ אף לבדוק את האפשרות של עריכת הסכם שכזה להמשך הדרך, במקרים בהם הוחלט לחזור לזוגיות עם בן הזוג הפוגע, על מנת לאפשר פרידה קלה יותר במקרים בהם הטיפול לא יצליח לעזור.

עורך דין לענייני גירושים

עורך דין לענייני גירושים

כפי שאמר אדם חכם פעם –  צריך לדעת ממי להתגרש. אך למצער לא כל סיפור נגמר כמו זה של שירה איסאקוב, ובמקרים רבים הצד הנפגע ממשיך להיפגע גם לאחר הפרידה. על מנת לצמצם את הפגיעה חשוב למצוא עורך דין משפחה מומלץ. תהליך זה הינו קשה וכואב, על אחת כמה וכמה כשמדובר במערכת יחסים אלימה ומתעללת.

עו”ד משפחה טוב יעמוד לצדכם לא רק בערכאות השונות, אלא גם במצבי לחץ על מנת לשמור על בריאותכם וחייכם, ימליץ על דרכים מועדפות לשמירה על ביטחונכם, ניהול ההליך וכן המשך החיים לאחר הפרידה. בין אם זה ע”י המלצה לפנות לגורמים טיפוליים, או ע”י הפנייה לקבוצות תמיכה של ניצולים של אלימות בין בני זוג.

אוסיף גם כי חשוב לציין בפני עו”ד לענייני משפחה שמדובר במצב של אלימות (בין אם היתה אלימות פיזית, ובין אם מדובר רק באלימות מילולית) בין בני זוג, על מנת לקבל את הטיפול הנכון והטוב ביותר בתיק.

בחירת עורך דין לענייני משפחה היא אחת ההחלטות החשובות אם הגעתם להחלטה להתגרש מבן הזוג שלכם. בטרם נקיטת הלכים כלשהם, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום גירושין ומשפחה.

לנושאים נוספים אתם מוזמנים לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלנו

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של