עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח כי עיזבונם יחולק על פי רצונם, וגם עבור אלו הנזקקים לעזרה משפטית לאחר מות המצווה – כמו למשל הגשת בקשה לצו קיום צוואה, הגשת התנגדות לצוואה ופתרון סכסוכי ירושה בין אחים.

במאמר זה נדבר על כתיבת צוואה וארבעת סוגי הצוואה הקיימות בחוק, וגם נתייחס בכמה מילים לשאלה כמה עולה לעשות צוואה.

נושא הצוואה והירושות מוסדר בתוקף התקנות בחוק הירושה, תשכ“ה 1965. חוק זה מסדיר את כללי הירושה בעקבות מותו של אדם. החוק מבדיל בין שני מצבים – ירושה על פי דין וירושה על פי צוואה.

במידה ואדם לא הותיר אחריו צוואה מתבצעת ירושה על פי דין. כלומר החוק קובע מי הם היורשים על פי הדין, אופן החלוקה וסדר העדיפויות. במקרה וישנה צוואה החוק קובע מהו תוקף הצוואה, האופן להגשת התנגדות לצוואה ואת עילות ההתנגדות.

כל אדם יכול לערוך צוואה לבדו, אין חובה להיעזר ב עורך דין צוואות. אך מצד שני זה עלול להוביל להרבה בעיות הפוגעות במהימנות הצוואה. בעיות אשר בסופו של דבר הופכות להיות סכסוכים המגיעים לפתחם של בתי המשפט. באמצעות עורך דין ירושות וצוואות במרכז ניתן לחזק את מהימנות הצוואה ולמנוע הרבה מאוד בעיות בעתיד.

גם הגשת בקשה לצו קיום צוואה או בקשה לצו ירושה אינה מחייבת פניה לעורך דין, ניתן להגיש אותה בעצמכם. אך כמו כל הליך משפטי ישנו יתרון ברור לסיוע משפטי. זוהי הדרך המהירה והקצרה לסיים את ההליך.

כתיבת צוואה

חוק הירושה מכיר ב 4 סוגי צוואות: צוואה בכתב יד, צוואה בעדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה. החוק קובע מהם הכללים לעריכת הצוואה. על מנת למנוע בעיות משפטיות חשוב להקפיד על הכללים. יש לציין כי במקרים רבים בתי המשפט בוחרים להבליג על טעויות מסוימות מתוך הרצון לכבד את רצונו של הנפטר. אך זהו אינו המצב האידאלי.

כתיבת צוואה

צוואה בכתב יד – צוואה בכתב יד היא צוואה שאדם יכול לכתוב לבדו. על פי החוק נדרש שהצוואה כולה תהיה בכתב יד, והוא כתב ידו של המצווה. חשוב לנסח אותה בצורה ברורה שאינה משתמעת לשני פנים ובכתב יד ברור, אך לא ניתן להדפיס אותה.

חשוב מאוד לציין את התאריך ומומלץ לציין אותו על כל אחד מדפי הצוואה. כמו כן יש לחתום, וגם כאן מומלץ לחתום על כל אחד מדפי הצוואה. יש לנסח את הצוואה בלשון ציווי, למשל לא נכתוב אני מבקש אלא אני מצווה; רק כך הכוונה תהיה ברורה. בנוסף חשוב לפרט את היורשים בצורה ברורה – מספר תעודת זהות, כתובת, תאריך לידה והיחס המשפחתי. יש לציין את הנכסים בצורה מפורטת.

צוואה בפני עדים – צוואה בפני עדים היא צוואה הנחתמת על ידי שני עדים המאשרים כי המצווה הצהיר בפניהם כי זו היא צוואתו. הם צריכים להיות כשירים מבחינה משפטית וישנן הגבלות נוספות, אך חשוב להבהיר כי הם אינם נדרשים לאבחן את כשירותו המשפטית של המצווה או תקינותה המשפטית של הצוואה. למעשה הם אינם נדרשים לקרוא את תוכן הצוואה. חשוב מאוד שהמצווה יחתום על הצוואה, וגם העדים לפי ההליך שבו הוא מצהיר בפניהם שזוהי צוואתו, והם מצהירים כי הוא הצהיר בפניהם כי זו צוואתו. חתימת העדים חייבת להיות באותו המעמד.

שימו לב כי לפי סעיף 21 לחוק הירושה ” “(א) מי שעשה צוואה בכתב יד או בעדים רשאי להפקידה אצל רשם לענייני ירושה; ההפקדה תהיה במסירת הצוואה על ידי המצווה עצמו לרשם לענייני ירושה“. כדאי להפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה, יש לכך מספר יתרונות: שומר על מצבה הפיזי של הצוואה, מאפשר לדעת מהו התאריך שבו היא הופקדה ומבטיח כי הצוואה לא תלך לאיבוד (דבר שיכול לקרות אם פשוט הנחתם אותה בבית בין כל המסמכים).

צוואה בפני רשות – סעיף 22 לחוק הירושה מגדיר מהי צוואה בפני רשות. זוהי צוואה הנעשית באמירת הצוואה בפני שופט, רשם בית המשפט, חבר בית דין רבני או הרשם לענייני ירושה. או צוואה המוגשת להם בכתב. ניתן גם לערוך את הצוואה בפני נוטריון, אך הדבר דורש חוות דעת רפואית על מצבו וכשירותו המשפטית.

צוואה בעל פה – מכונה גם צוואת שכיב מרע. צוואה זו נאמרת בעל פה בפני שני עדים. צוואה זו מתקבלת רק במקרים של שכיב מרע. כלומר אדם שבגלל מצבו אינו יכול לערוך צוואה באחת הדרכים האחרות. כל אדם העומד למות, או רואה את עצמו כאדם ההולך למות יכול להשתמש בצוואה זו. זהו אינו המקרה האידאלי, אך צוואה שכזו יכולה להתאים למצבים מיוחדים כמו חייל שנפצע בשדה הקרב ומאמין כי הוא הולך למות. על העדים לרשום זיכרון דברים ולהפקידו בהקדם אצל הרשם לענייני ירושה.

כמה עולה לעשות צוואה

כמה עולה לעשות צוואה

השאלה כמה עולה לכתוב צוואה אינה רלוונטית אם מדברים על כתיבת צוואה בכתב יד, או כאשר מדובר בצוואה בעל פה. אך אם תרצו צוואה מהימנה הכתובה לפי השפה המשפטית וכל הכללים, מוטב לעשות זאת באמצעות עורך דין צוואות וירושות במרכז. המחירים יכולים להגיע לכמה אלפי שקלים, אך הדבר תלוי מאוד במורכבות הצוואה. למשל צוואה של אדם בעל נכסים רבים הרוצה לחלק אותה בפני יורשים רבים, עשויה לדרוש יותר זמן לעריכתה.

לשאלה כמה עולה לכתוב צוואה מצטרפות גם עלויות נוספות כמו אגרות לצוואה בפני רשות (235 ש“ח) או אגרה לאישור נוטריוני אם בחרתם להיעזר בנוטריון.

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

זקוקים לעזרה ב כתיבת צוואה, רוצים לדעת כמה עולה לכתוב צוואה? זקוקים לעזרה בהגשת התנגדות לצוואה? מחפשים עורך דין ירושה מומלץ? במשרד עורכי דין ידידיה (דדי) מנדל תוכלו לקבל את כל השירותים המשפטיים הקשורים לצוואות וירושות.

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

שמרו על קשר באמצעות דף הפייסבוק.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של