עורך דין אפוטרופסות בחולון

ייפוי כוח מתמשך מה זה

לפעמיים משתמשים במושג אפוטרופוס מתמשך, אך חשוב להסביר ייפוי כוח מתמשך מה זה, למה צריך את זה, ולמה חשוב עורך דין אפוטרופסות.

כאשר אנו בריאים ולא סובלים ממגבלות נפשיות או בעיות רפואיות חריגות, אנו יכולים לקבל את כל ההחלטות בחיינו. היכן נגור, מה נעשה עם הכסף שלנו ואל איזה רופא נלך כאשר אנו חולים. אך מה קורה אם נעבור תאונה קשה, או נחלה במחלה דמנטית? אנו מייחלים לחיים מאושרים ובריאים, אך אף אחד מאיתנו אינו מוגן ממצבים שכאלו – כל אדם יכול להגיע למצבים של אי כשירות.

ייפוי כוח מתמשך מה זה

ייפוי כוח מתמשך מה זה

מינוי אפוטרופוס מתמשך באמצעות ייפוי כוח הוא הפתרון למצבים הללו. המשמעות היא שאנו בוחרים באדם שעליו אנו סומכים והוא יקבל את ההחלטות הללו עבורנו במידה ולא נהיה כשירים. זוהי אינה הבנה בעל פי בין שני אנשים. יש צורך לפנות לעורך דין אשר הוסמך לכך על ידי האפוטרופוס הכללי ולערוך ייפוי כוח.

האפוטרופוס הכללי זהו אגף במשרד המשפטים האחראי על שלושה תחומים שונים: הליכי חדלות פירעון, הרשם לענייני ירושה המטפל בענייני צוואות וירושות, ופיקוח על אפוטרופסים ומנהלי עיזבון. כיום בראש האגף מכהנת סיגל יעקובי. אם תרצו לראות ייפוי כוח מתמשך דוגמא תוכלו לראות אותו באתר האינטרנט שלהם.

ייפוי כוח מתמשך דוגמא

דוגמה שכיחה למצב שבו צריך ייפוי כוח מתמשך הוא כאשר אדם מאובחן במחלת האלצהיימר או מחלה דמנטית אחרת. בשלבים הראשונים האדם יכול לסבול משכחה וירידה ביכולות הקוגניטיביות, ויש למהר לפנות ל עורך דין דיני משפחה וירושה על מנת להכין ייפוי כוח. מחלות שכאלו הן מחלות פרוגרסיביות ובסופו של דבר החולה יאבד את יכולתו להבין את המצב ולקבל החלטות. לכן חשוב למנות אפוטרופוס מתמשך.

ייפו כוח מתמשך דוגמא

הפעלת ייפוי כוח מתמשך

לאחר עריכת ייפויי כוח הוא מופקד אצל האפוטרופוס הכללי. אך אין המשמעות של זה היא שהחל מרגע זה יש לאדם המייפה אפוטרופוס מתמשך המנהל את חייו. הפעלת ייפוי כוח מתמשך מתבצעת רק כאשר מייפה הכוח אכן מאבד את יכולתו להבין ולקבל החלטות. החוק מגדיר תנאים ברורים (לפי חוק הכשרות המשפטית).

הפעלת ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הגשה

ההליך מתחיל באמצעות עורך דין מומחה אשר עורך את ייפוי הכוח. לא כל עורך דין יכול לעשות זאת, זהו חייב להיות עורך דין אשר הוסמך לכך על ידי האפוטרופוס הכללי. אם תרצו לראות את רשימת עורכי הדין המוסמכים תוכלו למצוא אותה באתר לשכת עורכי הדין.

ישנם סוגים שונים של ייפוי כוח מתמשך – כללי, רפואי ולעניינים אישיים. כמו כן לכל אדם יש את הצרכים המיוחדים שלו. תוכלו למצוא ייפויי כוח מתמשך דוגמא באתר האפוטרופוס הכללי, אך כל מקרה הוא שונה ומיוחד.

לאחר שנערך ייפוי הכוח, עורך דין עם כרטיס חכם מעלה אותו לאתר האינטרנט של משרד המשפטים, אך במקביל עליו לשלוח בדואר רשום את המסמכים המקוריים (בתוך 14 יום). זוהי דרישה מפורשת של החוק, וללא קבלת המסמכים המקוריים בזמן, ייפוי הכוח לא יכנס לתוקף.

לאחר ההגשה יתקבל אישור בדואר האלקטרוני. האישור ישלח אל המייפה ואל עורך הדין המטפל בהליך.

ייפוי כוח מתמשך הגשה הוא השלב הראשון, לאחר שהכול הוגש ייפוי הכוח פשוט נמצא בהמתנה. הוא הופך להיות פעיל רק כאשר מתקיימים התנאים.

ייפוי כוח מתמשך הגשה

התנאים להפעלת ייפוי כוח מתמשך

התנאי הראשון הוא חוות דעת של מומחה רפואי המצהיר כי הממנה ”אינו מסוגל להבין בדבר“. בהינתן חוות דעת רפואית שכזו על מיופה הכוח לחתום על טופס הצהרה על כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך – את ההצהרה יש לשלוח אל האפוטרופוס הכללי באמצעות אתר האינטרנט. יתכן כי יהיה צורך גם בהגשת מסמכים נוספים, במידה והוגדרו בטופס ייפוי הכוח המתמשך שהוגש. במידה וישנם מספר מיופי כוח, עליהם להתייצב יחדיו במשרדי האפוטרופוס הכללי. לחלופין אחד יכול להציג אסמכתא בכתב המוכיחה כי הודיעה לשאר מיופי הכוח על פעולת ההכנסה לתוקף.

במידה וכל המסמכים תקינים, יונפק אישור כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך.

במידה ואין אפוטרופוס מתמשך, בית המשפט ימנה אפוטרופוס לאדם. זוהי התערבות גדולה בחייו האישיים של הפרט וזהו אינו המצב הרצוי. באמצעות פנייה לעורך דין אפוטרופסות והגשת ייפויי כוח אנו יכולים להימנע ממצב שכזה וליהנות מהחופש לבחור מי ינהל את עניינינו במידה ולא נהייה מסוגלים לקבל החלטות בעתיד.

עורך דיו אפוטרופסות

אל תיקחו סיכונים, הקדימו לפנות את משרד עורכי דין המטפל בנושאים אלו. אצלנו תוכלו לקבל ייעוץ אישי תוך כדי בחינת נסיבות המקרה. אנו נתפור עבורכם מסמך ייפוי כוח בהתאמה אישית. זה חשוב למען השקט הנפשי שלכם. כמו כן, מאותן הסיבות כדאי גם לוודא שיש לכם צוואה. למשל אם אבחון מחלה דמנטית חשוב לפנות ל עו”ד כתיבת צוואה.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של