עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על השאלה כמה עולה הסכם ממון. אך לפני זה כדאי לענות על השאלה הסכם ממון מה זה, ולמה צריך אותו.

הסכם ממון מה זה

הסכם ממון הוא הסכם הנערך בין שני בני הזוג. באמצעותו ניתן להסדיר את כל מערכת היחסים הרכושית, בדגש על אופן חלוקת הרכוש בגירושין של בני הזוג. קיומו של הסכם ממון מקל על עריכת הסכם גירושין. את ההסכם איננו עורכים בעת הפרידה של בני הזוג, עליכם לפנות אל עורך דין הסכם ממון תל אביב כבר בשלבים הראשונים של מיסוד הקשר. זהו כמובן המצב האידאלי, אך ניתן לערוך את הסכם הממון גם לאחר הנישואים. הדבר מומלץ גם לבני זוג החיים בתור יודעים בציבור. במידה ובני הזוג עורכים את ההסכם לאחר הנישואין, הוא דורש אישור של בית המשפט. במידה והוא נערך לפני הנישואין ניתן לעשות זאת באמצעותו של נוטריון.

עורך דין הסכם ממון תל אביב

מה קורה בהיעדר הסכם ממון?

במידה ואין לכם הסכם ממון, ונישאתם לאחר ה 1.1.1974, חלוקת הרכוש תתבצע בהתאם לחוק יחסי ממון בין בני הזוג. חוק זה קובע עקרונות חלוקה שוויוניים, דבר אשר יכול לגרום לתחושות לא נוחות במקרים בהם ישנם פערי הכנסה גדולים בין בני הזוג ו/או כאשר מישהו מביא איתו נכסים רבים לקשר הזוגי. תמיד יש מישהו שירגיש כי החלוקה אינה צודקת. ניתן לעקוף את המצב הזה באמצעות עריכת הסכם ממון.

למה אתם צריכים הסכם ממון

עריכת הסכם ממון בין בני זוג מעניקה לכם כמה יתרונות הבאים לידי ביטוי במהלך חיי הנישואין, וכמובן במקרה בו בני הזוג מחליטים להיפרד:

  1. הפחתת המתיחות על רקע נושאים כלכליים – נושאים כלכליים יכולים להיות מקור למתיחות במהלך חיי הנישואין. בכל רגע של משבר בזוגיות, סוגיות הקשורות לחלוקת הרכוש בעת פרידה אפשרית מעוררות מתח. יתכן שאחד מבני הזוג יבחר להמשיך בקשר הזוגי, למרות שאינו תקין, רק מתוך חשש מאופן חלוקת הרכוש במקרה של פרידה. עריכת ההסכם מבהירה בצורה ברורה היכן הדברים עומדים והיא מונעת מתחים מיותרים.
  2. מניעת מאבקים משפטיים בעתיד – ברבים מהמקרים בהם בני הזוג מבקשים להיפרד נפתח מאבק משפטי על הרכוש. הדבר יכול לעכב את כל הליכי הגירושין ולגרום למאבק ”“להתלכלך“. כל אחד מבני הזוג, בעזרת עורכי דינו, עשוי לנסות להשתמש בטיעונים שונים על מנת להילחם על חלקו. המאבקים המשפטיים הללו משפיעים על הילדים וגם עולים לכם לא מעט כסף. קחו זאת בחשבון, כאשר מדברים על הסכם ממון מחיר יש לקחת בחשבון גם את עלות האלטרנטיבה (מאבק משפטי מתיש ויקר).
  3. הגנה קניינית – בעת מיסוד הקשר הזוגי, כל אחד מבני הזוג עשוי להביא איתו רכוש שנקנה בטרם הנישואים. למשל יתכן כי אחד מבני הזוג מביא איתו דירה שתשמש את בני הזוג, אך נרכשה בטרם הנישואין. במקרה זה ניתן לטעון לכוונת השיתוף, דבר המשפיע על אופן חלוקת הנכס. הסכם ממון יכול לקבוע כי נכס זה יישאר בבעלות מי שרכש אותו וימנע טענות עתידיות על כוונת השיתוף.
  4. הסכם ממון מה זה

הסכם ממון מחיר

אם תרצו להפחית מתיחויות בחיי הזוגיות, ולהיות גם מוכנים למקרה של פרידה ולהבטיח שהיא תעבור בצורה חלקה; אתם זקוקים להסכם ממון. הסכם ממון מחיר הוא אינו סכום קבוע, אלא דבר המשתנה בהתאם למורכבות ההסכם. באופן טבעי ניתן לצפות כי כאשר ישנו רכוש רב וחלוקת רכוש מורכבת, יידרש יותר זמן לצורך עריכת ההסכם. לדוגמהישנם גם מקרים של בעלות על חברה, קניין רוחני, שותפויות עם צדדים שלישיים ועוד עניינים אשר הופכים את העבודה ליותר מורכבת וממושכת.

הסכם ממון פשוט יכול לעלות בטווח המחירים של 3000-5000 ש“ח, אך בהתאם למורכבות המחירים יכולים להיות גבוהים מאוד. זוהי אולי עשויה להישמע לכם כהוצאה גדולה בשלב זה, אך יש לה תמורה רבה והיא תחסוך מאבקים משפטיים ממושכים ותחושות מרמור בעת חלוקת הנכסים.

את הסכם הממון יש לאשר בבית המשפט, או נוטריון במקרה של הסכם לפני הנישואים; זאת על מנת שיהיה לו תוקף משפטי. לכן קחו בחשבון כי ישנה גם אגרה אותה צריך לשלם לבית המשפט או הנוטריון, בנוסף לשכר הטרחה של עורך הדין.

רק עורך דין הסכם ממון תל אביב יכול להציע לכם הסכם ממון מקיף וכולל אשר לוקח בחשבון את כל הפרטים. חשוב שזה יהיה הסכם שיקבל את אישור בית המשפט ויהיה לו תוקף משפטי גם בעת משבר.

הסכם ממון מחיר

עורך דין הסכם ממון תל אביב

לאחר שהבנתם הסכם ממון מה זה, אתם בוודאי מבינים שזהו דבר חשוב. כל עורכי הדין ממליצים היום על עריכת הסכם ממון – ניתן לעשות זאת בתור הסכם ממון לפני נישואין, הסכם אחרי נישואין והסכם ממון ידועים בציבור. עורך דין משפחה ידידיה (דדי) מנדל מסייע לכם לערוך הסכם ממון בהתאמה אישית. אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם בדף הפיסבוק.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של