עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון?

זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני הזוג עשויה להיות מלווה בסכסוכים לגבי אופן חלוקת הרכוש המשותף. הסכם יחסי ממון בין בני זוג הוא כלי אשר מאפשר למנוע את הסכסוכים ולהקטין את הלהבות. בעזרתו ניתן לקיים גירושין בהסכמה בצורה מהירה וחלקה.

במאמר זה נסביר את הצורך בעריכת הסכם ממון, נציג לכם הסכם ממון לדוגמה וניגע גם בנקודה חשובה הקשורה להסכם ממון דירה עם משכנתא.

חלוקת רכוש בעת פרידת בני הזוג מתבססת על חוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל“ג 1973. חוק זה נועד להסדיר את חלוקת הרכוש במקרה של פרידת בני הזוג או פטירה של אחד מבני הזוג. עיקרון החלוקה של החוק הוא חלוקה שיוונית של הרכוש. גם אם אחד מבני הזוג לא עבד, ורק צד אחד היה המפרנס, עדייו החוק רואה בזה הכנסה שנצברה במאמץ משותף. הדוגמה הכי פשוטה למאמץ משותף היא כאשר אחד ההורים יוצא לעבודה, וההורה האחר מטפל בילדים ותחזוקת הבית. העובדה שאחד מבני הזוג טיפל במטלות הבית והמשפחה, היא זו אשר אפשרה לשני לעבוד וזהו המאמץ המשותף.

חלוקה שוויונית עלולה לגרום לתסכול רב בעת הגירושין, בעיקר כאשר ישנו פער גדול בין ההכנסה של בני הזוג. ולכן אין זה מפתיע שבעת הליכי הגירושין בני הזוג נאבקים ביניהם בבתי משפט, כאשר כל אחד מנסה לשמור או להשיג לעצמו את המקסימום. מאבק משפטי שכזה דורש זמן, עולה כסף ופוגע בסופו של דבר בילדים. לכן הדבר המתבקש הוא לערוך הסכם ממון באמצעות עורך דין לענייני משפחה.

עורך דין הסכם ממון

כיצד הסכם ממון מונע את כל אותם הסכסוכים?

עורך דין הסכם ממון יכול לנסח עבורכם הסכם אשר ימנע את את מרבית הבעיות. הרעיון המרכזי הוא שבני הזוג יסכימו על אופן חלוקת הרכוש בשלב מוקדם בחייהם הזוגיים. בשלב זה האהבה פורחת ובני הזוג מסוגלים להתנהל בצורה הוגנת ולהחליט כיצד יחולק הרכוש במידה ויחליטו להיפרד.

נכון, זה עשוי להישמע לא מתאים להתחיל לדון בפרידה רגע לפני החתונה או כאשר הקשר בתחילת דרכו. אבל מצד שני עלינו להיות מציאותיים ולקחת בחשבון שהקשר הזוגי עשוי להסתיים. למעשה כל נושא חלוקת הרכוש, כאשר אין הסכם ממון, עשוי להיות גורם למתיחות בין בני הזוג לכל אורך חיי הנישואים. עריכת הסכם ממון מפזרת את הערפל, כל אחד מבני הזוג יודע היכן הדברים עומדים.

הסכם ממון לדוגמה

הסכם ממון לדוגמה

הסכם ממון הוא אינו מסמך כללי או פורמט קבוע. עורך דין הסכם ממון מכין לכל זוג הסכם ממון בהתאמה אישית לצרכים והנסיבות. לכן אין ממש משמעות לחיפושי הסכם ממון לדוגמה באינטרנט.

אך למרות השוני בין הסכמי הממון, אנו בהחלט יכולים להצביע על נקודות חשובות ומבנה כללי שכל עורך דין יקפיד עליהן:

מבנה הסכם ממון לדוגמה:

חלק 1 – חלק המגדיר את תחולת חוק יחסי ממון על ההסכם. סעיף זה יפרט את סעיפי החוק הרלוונטיים להסכם וגם את הנוהל במקרה של התנגדות בין החקיקה לבין הוראות ההסכם.

חלק 2 – חלק זה קובע את הסמכות העניינית, כלומר הערכאה השיפוטית שתדון במקרה של סכסוכים הקשורים להסכם.

חלק 3 – חלק זה קובע את ההסדרים הכללים. זהו למעשה לבו של הסכם הממון. יש כאן פירוט של הנכסים שכל אחד מבני הזוג מביא איתו אל הנישואין, כמו גם הנכסים העתידיים שיצברו במהלך חיי הנישואין. במקרה של הסכם ממון לאחר נישואין יוזכרו גם הנכסים שכבר הצטברו. חלק זה קובע עבור אלו מהנכסים יתבצע איזון משאבים. ישנם דברים רבים שצריך לקחת בחשבון בנוגע לנכסים אלו, והכל חשוב להיות מוגדר וברור, תוך כדי התייחסות לנסיבות שונות אשר עשויות להתרחש בעתיד. למשל עליית ערך או ירידת ערך.

חלק 4 – חלק זה קובע את הסדרי הפרידה בין הצדדים. אחת הנקודות החשובות כאן היא האם תינתן לסמכות העניינית (בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה), גם סמכות בהסדרי הגט האחרים כמו הסדרי משמורת ומזונות.

הסכם ממון דירה עם משכנתא
הסכם ממון דירה עם משכנתא

הסכם ממון דירה עם משכנתא

דירה היא בדרך כלל הנכס המרכזי של בני הזוג, ולכן היא עשויה להיות עיקר המחלוקת בענייני חלוקת הרכוש. כמובן שהכול נכלל במסגרת הסכם הממון, אך חשוב להתייחס גם למקרה של הסכם ממון דירה עם משכנתא.

יתכן מצב שבו בני הזוג נפרדים, אך הם עדיין לא סיימו את תשלומי המשכנתא על דירתם. ולכן הדבר מעלה שאלות לגבי אופן חלוקת חוב המשכנתא. אסור להשאיר שום דבר פתוח למחלוקת עתידית ולכן חייבים להגדיר זאת בהסכם הממון בצורה ברורה.

בכל הנוגע להסכם ממון דירה עם משכנתא יתכנו מצבים שונים ומורכבים. יתכנו מקרים בהם אחד מבני הזוג רכש את הדירה עוד לפני הנישואין ובעצם מביא את נטל המשכנתא אל תוך הנישואין, או מקרים בהם בני הזוג רכשו את הדירה יחדיו. עורך דין לענייני משפחה יכול לערוך לכל זוג הסכם ממון התואם לנסיבות האישיות.

ולסיום התייחסות לשאלה כמה עולה הסכם ממון. ובכן, הסכם ממון הוא אינו דבר אחיד. כל הסכם מביא איתו את המורכבות שלו והדבר משפיע על העלויות. ככל שישנו ריבוי של נכסים ומצבים משפטיים מורכבים, כך העלות עשויה להשתנות.

עורך דין משפחה וירושה ידידיה (דדי) מנדל

עורך דין משפחה, ידידיה (דדי) מנדל מעניק לכם סיוע משפטי בכל תחומי דיני המשפחה. משרדינו מעניק טיפול וייצוג בבית המשפט לענייני משפחה, בתי דין רבניים ומסייע במגוון נושאים הקשורים לגירושין, הסכמי ממון, צוואות וירושות. לצד הניסיון הרב והידע המקצועי, תוכלו גם לקבל יחס אישי וליווי מלא בכל ההליכים המשפטיים.

עקבו אחרינו גם בעמוד הפייסבוק.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של