עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת החיים. בתקופות כאלו עיקר תשומת הלב שלהם היא בהתרגשות מהשינויים בחיים וענייני מעבר הדירה. במקרים רבים הם גם רוצים לסיים את מכירת הדירה בצורה המהירה ביותר. זה בסדר אם זהו המקרה שלכם, אך אין זה אומר שיש להתנהל בחוסר אחריות. מדובר בעסקה גדולה ומשמעותית, יש בה סיכונים והיבטים משפטיים שחייבים לבדוק.

במאמר זה נדבר על החשיבות של עורך דין מכירת דירה ונסיים בשאלה כמה לוקח עורך דין על מכירת דירה. שכר טרחה עורך דין מכירת דירה הוא בהחלט דבר שצריך לקחת בחשבון.

כמה לוקח עורך דין על מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה מסייע לכם במגוון היבטים משפטיים של מכירת הנכס והעברת הבעלות, זאת על מנת לשמור על הגב שלכם. אתם רוצים שהעסקה תצא אל הפועל בצורה תקינה ותקבלו את התמורה המלאה ללא שום הפתעות.

ישנם כמה מנגנוני הגנה משפטיים במכירת הדירה:

בדיקת רקע לקונה – בשוק ישנם הרבה מאוד נוכלים שלא תרצו להסתבך איתם. ולא רק נוכלים, אנשים בעלי כוונות טובות ויכולות כלכליות מוגבלות יכולים לגרום לכם לבעיות שונות. למשל במקביל למכירת הנכס אתם עשויים לחתום על התחייבות לרכישת נכס אחר, כל בעיה בתשלומים המגיעים לכם תגרום לבעיה גדולה עבורכם. לכן עורך הדין מבצע בדיקות רקע שונות על מנת לקבל מידע על העבר הכלכלי של הקונה הפוטנציאלי.

ייפוי כוח בלתי חוזר למחיקת הערת אזהרה – זהו מנגנון חשוב אשר נועד להגן על המוכר. ישנו חשש כי הקונה ישלם את התשלום הראשון ולאחר מכן ימהר לרשום הערת אזהרה על שמו בלשכת רישום המקרקעין. בהנחה שישלים את התשלומים הכל בסדר. אך במידה ויפר את ההסכם, המוכר עשוי למצוא את עצמו בבעיה. בגלל הערת האזהרה הוא לא יוכל לבצע עסקה אחרת.

על מנת למנוע את המצב הזה, עורך הדין יחתים את הקונה על ייפוי כוח בלתי חוזר למחיקת הערת האזהרה שתירשם לטובת הקונה. ייפוי הכוח יישאר בנאמנות ויעשה בו שימוש רק במידת הצורך.

הגנה מפני המשכנתא של הקונה – כאשר הקונה יחתום על הסכם המשכנתא, המוכר עשוי למצוא את עצמו נקלע לבעיות שונות מול הבנק. אפשר להימנע מהבעיות הללו בקלות. עורך הדין יחתים את המוכר על ”כתב התחייבות לרישום משכנתא“ לטובת הבנק של הקונה.

אלו הם רק חלק מההיבטים בהם מטפל עורך דין מכירת דירה. אך ישנם גם היבטים אחרים וכל מקרה עשוי להיות שונה. למשל ישנם מצבים שבהם רוצים למכור נכס שעבורו עדיין משלמים משכנתא, ישנם ענייני מיסוי שונים שצריך לבחון. וכמובן שיש לערוך את חוזה המכירה.

עורך דין מקצועי יסייע לכם לצלוח את התהליך בשלום. שכר טרחה עורך דין מכירת דירה הוא שולי בהשוואה להפסדים אשר יכולים להיגרם לכם כתוצאה מהתנהלות בלתי אחראית.

עורך דין מכירת דירה

כמה לוקח עורך דין על מכירת דירה

השאלה כמה לוקח עורך דין על מכירת דירה היא קצת בעייתית מכיוון שאיננו יודעים מהי רמת המעורבות של עורך הדין במכירת הדירה. ישנם מקרים בהם עורך דין רק מטפל בחוזים המשפטיים ובדיקות שונות, אך ישנם מקרים בהם עורך דין מעורב באופן פעיל במכירה.

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה הוא נגזרת של עלות הנכס. הטווח המקובל בשוק הוא הוא כ 0.5%-1% מערך הדירה. שימו לב שזו אינה ההוצאה היחידה. אתם תזדקקו לשלם אגרות נוספות כמו למשל רישום בטאבו, אגרת נוטריון וכו.

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה – עורך דין שעובד למענכם

אנשים רבים מוכרים את הנכס בעזרתם של משרדי תיווך. יש לכך יתרונות והדבר עשוי לחסוך לכם את הזמן הנדרש לצורך חיפוש קונים לנכס. אך מצד שני ישנן גם עמלות תיווך. לא ניכנס לשיקולים הללו, כל אחד יבחר בצורת המכירה המתאימה עבורו. אך במקרה שאתם עובדים עם משרדי תיווך, אלו צפויים להביא לכם עורכי דין מטעמם. בתור כלל אצבע, כאשר אתם נזקקים לשירותו של עורך דין למכירת דירה, או כל דבר אחר, חשוב שזה יהיה עורך דין העובד למענכם. כאשר משרד התיווך מביא את עורך הדין, האינטרס של משרד התיווך הוא בראש סדר העדיפויות. לכן חשוב שתפנו לעורך דין פרטי מטעמכם – עורך דין השומר על הגב שלכם.

זקוקים לעזרה במכירת דירה, פנו לעורך דין ידידיה מנדל. במשרדנו אנו עוסקים בדיני משפחה ו דיני מקרקעין. כאן תוכלו לקבל ליווי מקצועי לצורך השלמה בטוחה של העסקה.

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה

עקבו אחרינו גם בפייסבוקעורך דין לענייני משפחה וירושה

עורך דין מכירת דירה

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה

כמה לוקח עורך דין על מכירת דירה

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של