להתגרש או לא 

עורך דין לענייני גירושין

בטרם פונים אל עורך דין לענייני גירושין, השאלה להתגרש או לא להתגרש היא שאלה מאוד אישית. החיים הם לא מדע מדויק ולכל אדם ישנו עולם רגשי שונה וגם שיקולים אחרים בקבלת ההחלטה. מנקודת המבט של עורך דין ומגשר גירושין, להחלטה שכזו ישנם הרבה היבטים משפטיים שחשוב להיות מודעים אליהם. במאמר זה נדבר על חלק מהשיקולים והדברים שצריך לחשוב עליהם, וגם כמה מילים על איך להתגרש. כמובן שהמאמר אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי, תמיד כדאי לפנות לעורך דין לענייני גירושין.

להתגרש או לא

אנשים רבים השוקלים גירושין שמים לנגד עיניהם את הילדים. הם חושבים על טובת הילדים ויש להם את החשש שהגירושין יפגעו בילדים. לשים את טובת הילדים בראש זה בהחלט דבר רצוי ומוערך. הילדים אינם אשמים בבעיות במערכת היחסים הזוגית ואין סיבה שהם ישלמו את המחיר. אך מצד שני לא יהיה זה נכון להגיד שדבקות בקשר הנישואין היא תמיד הפתרון הטוב עבור הילדים. מערכת יחסים לקויה, עם ריבים וחס וחלילה אלימות במשפחה אינה מעניקה לילדים סביבה טובה. בהחלט יתכן שפרידת בני הזוג תוכל לשנות את הנסיבות וליצור סביבה בריאה יותר עבור הילדים.

הרכיב השני בשאלה להתגרש או לא היא השאלה האם ניתן לשקם את מערכת היחסים הזוגית. עורך דין לענייני גירושין אינו מוסמך לתת לכם תשובה על השאלה הזו. לפעמים קשה מאוד להתגבר על העבר ולשקם את מערכת היחסים, כמו למשל במקרה של בגידות בין בני זוג. אך לכל אדם ישנו עולם רגשי שונה ויכולות אחרות. אבל אסור לשכוח דבר חשוב – בשביל לשקם את מערכת היחסים בין בני הזוג, התנאי הבסיסי הוא רצון הדדי וכנה של שני הצדדים לעשות זאת. אם צד אחד מעוניין והצד השני אינו מעוניין, חבל על המאמצים אשר רק יוסיפו לאכזבה ולתסכול הזוגי.

אם ישנו רצון אמתי לשקם את הקשר הזוגי ולהימנע מגירושין, מומלץ לנסות לפנות לטיפול זוגי בטרם פונים ל עורך דין לענייני משפחה.

להתגרש או לא 

עורך דין ומגשר גירושין

האם להתגרש או לא, איננו יכולים להחליט עבורכם. אך ישנו דבר אחד בטוח – במידה וישנה החלטה לסיים את הקשר הזוגי, מומלץ לעשות זאת באמצעות גירושין בהסכמה. גירושין לא חייבים חייבים להתנהל באמצעות מאבקים מתישים בבית המשפט. אם תמיד אמרתם לעצמכם שאינכם רוצים להתגרש בגלל טובת הילדים, זהו המבחן האמתי. זהו הרגע שכדאי לכם לשים את טובת הילדים בראש ולהבין שתהליך גירושין חלק ונקי הוא הפתרון המועדף.

אפשר לפנות ל עורך דין לענייני גירושין ולהילחם בבתי המשפט. כל אחד מהצדדים יאלץ למצוא עורך דין גירושין והמאבקים עשויים להיות מלוכלכים ומתישים. הם גם יגזלו מכם הון על עורכי דין, זמן ובריאות. ומי שיפגע באמת יהיו הילדים הזקוקים לשני ההורים.

האלטרנטיבה היא פנייה ל עורך דין ומגשר גירושין. בעזרת גישה בוגרת ונכונות לוויתורים ניתן להגיע להסכם גירושין. את ההסכם מציגים לבית המשפט והוא מקבל תוקף של פסק דין.

עורך דין ומגשר גירושין

איך להתגרש

הליך גירושין הוא לא רק עניין משפטי טכני. איננו יכולים להתעלם מהפן הרגשי ולכן לפני שנשלח אתכם לעורך דין מומחה לגירושין כדאי לדבר על הפן הנפשי. אתם זקוקים להיות מוכנים לכך ובטוחים שזה מה שאתם רוצים לעשות. שינויים בחיים הם לא דבר קל והגירושין יכולים להביא הרבה מאוד שינויים. הקיפו את עצמכם בסביבה תומכת של חברים ומשפחה, ואם אתם מרגישים שקשה לכם בפן הרגשי אל תהססו לפנות לעזרה נפשית.

כמו כן חשוב לעשות את כל המאמצים לשמור על יחסים תקינים בין בני הזוג. לפעמים דווקא לאחר קבלת ההחלטה להתגרש וההשלמה עם המצב, מתיחויות רבות עשויות להתפוגג. אל תשכחו את הילדים, גם להם קשה להתמודד עם זה. אל תנסו להפוך אותם לכלי במלחמה, הם זקוקים לשני ההורים.

וכמובן שעל מנת להוציא את הגירושין אל הפועל יש לפנות לעורך דין גירושין. כבר בשלבים הראשונים כדאי להתייעץ עם עורך דין. ההליך עשוי להיות מורכב ויש לבחון את ערוצי הפעולה. למשל האם לפנות לרבנות או להגיש תביעת גירושין בבית המשפט לענייני משפחה.

דעתנו על כך שגירושין בהסכמה היא הפעולה המומלצת ברורה, אך בפועל לא תמיד זה אפשרי וצריך להיות מוכנים גם לתרחישים אחרים. למשל אחד ההיבטים של הסכם הגירושין הוא חלוקת הרכש. ישנם מקרים של ניסיונות להעלים רכוש. לכן חשוב לפנות לעורך דין על מנת לקבל עזרה והדרכה לגבי תיעוד של מסמכים ורכוש.

איך להתגרש

עורך דין לענייני גירושין

כבר בשלב שרוצים להחליט להתגרש או לא, כדאי לפנות לייעוץ משפטי. חשוב ש עורך דין מומחה לגירושין יסקור בפניכם את הזכויות שלכם, את התרחישים הצפויים וכל מה שצריך לדעת על איך להתגרש. אלו עשויים להיות שיקולים בהחלטה.

אתם מוזמנים לפנות לידידיה מנדל, עורך דין ומגשר גירושין. במשרדינו תוכלו לקבל ייעוץ אישי וליווי מלא בכל הליכי הגירושין.

עורך דין לענייני גירושין 

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של