הסכמי ממון

הסכמי ממון

הסכמי ממון מכילים שני חלקים, הסכם על רכוש הנצבר טרם הנישואין והסכם על חלוקת הרכוש המשותף לאחר פירוד או גירושין. במאמר תקראו כיצד נקבעים בהסכמי ממון המחירים וכן דוגמאות של הסכמי ממון, כמו כן האם הסכמי ממון צריכים אישור של לשכת עורכי הדין.

בקצרה על הסכמי ממון

יש כמה סוגים של הסכמי ממון, אנו מדברים על הסכמי ממון שנחתמים בין בני זוג אשר צברו רכוש לפני הנישואין. ההסכם נערך בין איש לאישה המקיימים ביניהם מערכת זוגית ואשר עומדים להינשא זה לזו. הסכמי ממון מסדירים את יחסי הממון בין בני הזוג וכן את אופן חלוקת הרכוש ביניהם אם ייפרדו או יתגרשו. הסכמי הממון חוסכים מריבות רבות העלולות להתפתח בין בני זוג כאשר הם עומדים בפני הליך גירושין. עניין רכושי שלא הוכנס בהסכם הממון חל עליו דבר החוק יחסי ממון התשל”ג – 1973, ההסכם בסך הכול בא להחריג את ענייני הרכוש שהצדדים מעוניינים לסכם ביניהם בשונה מהחוק הנ”ל.

הסכמי ממון
דברו אתנו על הסכמי ממון

הסכמי ממון מחיר עורך דין

כיצד נקבעים בהסכמי ממון מחיר? בשונה משכר טרחה גירושים בהסכם הממון לא ניתן לקבוע מחיר מראש, הסכמי ממון מחיר נקבעים לאחר פגישה שבה יעלו על השולחן את אופי היחסים בין בני הזוג וכן את כמות הרכוש שיש לכל אחד מהם. גם לסוג הנכסים יש השפעה על התמחור, שותפות בעסק, בעלות על חברה או פטנט הרשום על שם אחד מהם הם נכסים לא טריוויאליים ונדרש ידע מקצועי ומחשבה כיצד לעצב את ההסכם. אם מדובר בזוג צעיר אשר עדיין לא הספיקו לצבור רכוש רב ההסכם יהיה פחות מורכב ובהתאם לכך ככל שהדברים יהיו יותר מורכבים המחיר יהיה גבוה יותר. בגדול ניתן לומר כי בהסכמי ממון מחירים נעים סביב כמה אלפי שקלים, אולם כאמור, הסכום המדויק תלוי בפרמטרים הנ”ל.

הסכמי ממון מחיר
הסכמי ממון במחיר סביר? רק אצלנו!

הסכמי ממון דוגמאות למקרים מהשטח

ישנם להסכמי ממון דוגמאות רבות ומקרים רבים, כל נושא מורכב צריך להיות נדון לגופו, ומצד שני יש את הסכמי הממון הפשוטים של זוגות צעירים לפני או מיד לאחר הנישואין שאחד מהם רכש דירה או צבר הון במהלך הלימודים האקדמיים וכדומה. ברוב המקרים של הסכמי ממון דוגמאות יסכמו הצדדים כי סכום הנצבר מיום הנישואין ואילך יהיה משותף ביניהם. ישנם הסכמי ממון דוגמאות אשר יסכמו הצדדים כי כל מה שנצבר טרם הנישואין יישאר על שמו של בעל הרכוש ללא שיהיה לצד השני זכות ברכוש זה.

הסכמי ממון דוגמאות
הסכמי ממון דוגמאות חיות

האם הסכמי ממון לשכת עורכי הדין צריכים לאשר?

הסכמי ממון לשכת עורכי הדין לא צריכים לאשר וכל עורך דין לענייני משפחה עושה זאת כפי ראות עיניו וכפי שהוא מבין את רצון הצדדים. כאשר הצדדים פונים לעורך דין דיני משפחה לשם הסכם ממון רצונם הוא ככל הנראה להפריד בין בן הזוג לרכוש שנצבר טרם החתונה, שאם לא כן, לא היו הם זקוקים להסכם ממון. כל זאת באשר לחלק של הסכם הממון הקשור לתקופת החיים המשותפים בין בני הזוג. אולם הסכמי הממון מכילים חלק נוסף והוא החלק המסדיר את חלוקת הרכוש המשותף במקרה של גירושין או פירוד חלילה. אולם גם בזה אין חובה לערוך הסכמי ממון לשכת עורכי הדין מאשרים, כל עורך דין משפחה וירושה קובע את ההסכם על סמך הידע המקצועי והמיומנות שלו.

הסכמי ממון לשכת עורכי הדין
הסכמי ממון לשכת עורכי הדין לא צריכה לאשר!
עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

הליך של גירושין בהסכמה הוא בעצם הליך, על פי רוב מקוצר, שבו מגיעים שני בני הזוג להסכמה על תנאי הגירושין, מנסחים הסכם גירושין חלוקת רכוש,

חלוקת ירושה בין אחים

סכסוכי ירושה בין אחים

סכסוכי ירושה בין אחים סכסוך ירושה בין אחים יכול להתרחש בכל משפחה. הסיבות לסכסוכי ירושה הן במהותן תחושות של אי צדק לגבי חלוקת ירושה בין

חוק הירושה

בקשה לצו ירושה

  על פי חוק הירושה, ישנם שני מקרים בהם צריך או ניתן להגיש בקשה לצו ירושה. המקרה הראשון הוא המקרה שבו אדם נפטר ולא הותיר

כמה עולה צוואה

צוואות

בדרך הכוונה או שלא, יוצא, כי אף אחד מאיתנו, למעשה, אינו אוהב להרהר ביום מותו. עם זאת, אין אדם יודע יום פקודתו ואין אדם יודע

אלימות במשפחה מאמרים

אלימות במשפחה

לאחרונה ניתן לראות בכותרות הרבה דיבורים על אלימות במשפחה. אף כי נכתבו על אלימות במשפחה מאמרים רבים, עדיין לא הכל קל ומובן לכולם. מה ניתן לעשות

מזונות אישה וילדים

הליך גירושין

במדינת ישראל, אשר כפופה לחוקי הדת בכל הנוגע למוסד הנישואין, הליך גירושין הוא הליך מורכב ומתיש לרוב. יש צורך לחלק את הרכוש המשותף, למעשה, חלוקת

Call Now Button