הסדרי ראיה מקובלים

הסדרי ראיה מקובלים

במסגרת הליך הגירושין ישנם גם הסדרי שהות ו הסדרי ראיה מקובלים. ילדים להורים גרושים אינם אמורים לשלם את המחיר של פירוק הנישואין והם זקוקים לשני ההורים, זוהי טובת הילדים.

לאחר שהתקבלה ההחלטה על הגירושין, ואנו מקווים שאלו היו גירושין בהסכמה שהתנהלו בצורה בוגרת ואחראית, יש להסדיר גם את משמורת הילדים. הסדרי הראייה מתייחסים לזמני השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים. זוהי הדרך המבטיחה את שימור הקשר החשוב בין הילדים לבין ההורים.

הסדרי ראיה מקובלים

הסדרי ראיה מקובלים

יש שתי אפשרויות לקבוע הסדרי ראיה. האפשרות הראשונה היא לפנות ל עורך דין הסדרי שהות על מנת לנהל מאבק משפטי ולתת לבית המשפט להכריע בנושא. אנו מקווים שברור לכם שזוהי אינה האפשרות המועדפת, ילדים להורים גרושים סובלים יותר מכל מן המאבקים בין ההורים. פתרון אחר הוא להגיע להסכמה משותפת. ניתן לעשות זאת באמצעות הליך גישור ולתת לו תוקף של פסק דין. זוהי האלטרנטיבה המועדפת לצורך קביעת הסדרי שהות.

מלבד טובת הילדים שצריכה להיות בראש, עליכם לקחת בחשבון שמאבק משפטי גוזל משאבים רבים ותשלום שכר טרחה ל עורך דין גירושין.

הסדרי ראיה מרחק מגורים

בנושא של הסדרי ראיה מרחק מגורים משחק תפקיד חשוב. השאיפה היא לאפשר לילדים לשהות זמן משותף אצל כל אחד מההורים, אך כאשר מרחק המגורים גדול הדבר מהווה בעיה טכנית. הילדים צריכים לקיים שגרת חיים, כמו למשל ללכת לבית הספר ומרחקים גדולים עלולים להיות בעיה.

החלטה של אחד ההורים לשנות את מקום מגוריו למרחק משמעותי דורשת להיעשות בידיעה והסכמה של שני ההורים, כך דורש החוק. גם כאשר הורה מגודר כמשמורן יחיד, אין זה אומר שהוא יכול לקבל החלטות שכאלו על דעת עצמו.

ההמלצה של עורך דין הסדרי שהות היא להוסיף להסכם הגירושין תחום מוגדר למגורי ההורים ואף לקחת בחשבון את זמן הנסיעה משם אל בית הספר.

בית המשפט לענייני משפחה מעניק לכך דגש גדול ועשוי לחייב אם שעברה באופן חד צדדי לחזור למקום המגורים הקודם על מנת לאפשר לילד לשמור על הקשר עם האב. בתי הדין הרבניים נוקטים בגישה מקלה יותר על האם.

ברוב המקרים המשמורת על הילדים נמצאת אצל האם והורותו של האב נחשבת למשנית. לכן אבות זוכים ליותר חופש בעת המעבר. אך מצד שני ישנה ביקורת רבה על הנושא המטיל עול נוסף על האם. בהתאם לכך ישנן קריאות לשנות את החקיקה בנושא.

הסדרי ראיה מרחק מגורים

הסדרי ראיה זמניים

הליכי גירושין יכולים להיות דבר מורכב, בעיקר כאשר הם מתנהלים בבתי המשפט. זה עלול לקחת זמן רב ובינתיים ילדים להורים גרושים, וגם ההורים זקוקים לפתרון. מסיבה זו ניתן לבקש הסדרי ראיה זמניים על מנת לאפשר את מהלך החיים התקין עד להחלטה בנודע להסדרי השהות הקבועים.

הסדרי ראיה זמניים נקבעים על ידי בית המשפט, או בין הדין הרבני, על פי חוות דעת של עובדים סוציאליים ממחלקת הרווחה ביישוב המגורים.

ישנן בעיות אשר עלולות להתעורר בעוד ההליך מתנהל בבית המשפט, ולכן כדאי להגיש בקשה דחופה באמצעות עורך דין הסדרי שהות. למשל יתכן שהאם תבצע צעדים בשטח כמו שינוי מקום המגורים ובעצם תשנה את מרכז חייו של הילד עוד לפני שהתקבלה הכרעת בית המשפט.

הסדרי ראיה זמניים

הסדרי שהות

במידה ולאחר קביעת הסדרי ראיה מקובלים, אחד ההורים מתכוון לעבור למקורים מגורים מרוחק אשר יכול לשנות את הנסיבות ולהשפיע על הסדרי השהות, אנו ממליצים לנסות להגיע לפתרון מוסכם בין שני ההורים. אם היחסים האישיים בין ההורים מעורערים עדי כדי כך שלא ניתן לדבר בהיגיון, ניתן לעשות זאת באמצעות עורך דין העוסק בגישור. במקרים רבים ניתן למצוא פתרונות משביעי רצון.

בעשרות השנים האחרונות אנו עדים לעלייה גדולה במספר מקרי הגירושין, ובעקבות כך מספר הילדים המתמודדים עם זאת. ילדים להורים גרושים נאלצים להתמודד עם כל השינויים ביחסים המשפחתיים והנגזרות שלהם. ישנם מחקרים רבים הבוחנים את השפעת הגירושין על הילדים. לא ניתן לעשות זאת מבלי להשפיע על הילדים, אך הניסיון מלמד כי ככל שההורים מצליחים לנהל מערכת יחסים יותר קורקטית ובריאה לאחר הפרידה, כך אנו יכולים לצמצם את הנזק. איננו יוצאים נגד גירושין, הרי גם מערכת זוגית שאינה מתפקדת פוגעת בילדים. אך למרות המטען הרגשי הכרוך בפרידה, על ההורים לעשות הכל על מנת למצוא פתרונות בהסכמה ולשמור על יחסים בריאים. אל תהפכו את הילדים לכלי משחק למאבקים בין ההורים.

עורך דין הסדרי שהות

למעשה מדובר בעורך דין מומחה לדיני משפחה המתעסק בתיקי גירושין. הסדרי ראיה הם חלק מהנושאים שיש להסדיר במהלך הגירושין. אך ישנם גם נושאים שונים כמו מזונות וחלוקת רכוש. רצוי לפנות לעורך דין מנוסה אשר לא רק בקיא בחוק, אלא גם יודע להתייחס לנושא ברגישות הראויה.

עורך דין הסדרי שהות

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של