מזונות אישה

מזונות אישה סכום מזונות אישה לאחר גירושין - מזונות אישה ללא ילדים
מזונות אישה גרושה מזונות אישה לגבר מזונות אישה לאחר גירושין

מזונות אישה לאחר גירושין מהם מזונות אישה ללא ילדים מידע והכוונה בנושא מזונות אישה סכום ולמה לצפות. מזונות אישה סכום ושלבי ההליך. מזונות אישה לאחר גירושין ואיך מתמודדים עם מזונות אישה גרושה או לחילופין מזונות אישה לגבר ? האם ישנן מזונות אישה ידועים בציבור ומהם מזונות אישה לא נשואה או מזונות אישה עובדת

מזונות אישה סכום מזונות אישה לאחר גירושין

מזונות אישה לאחר גירושין – חובת הבעל לפרנס את אשתו, מדין תורה (ומכוח הכתובה), קיימת עד לפקיעת הנישואין בפועל. קרי, גט; גירושין בית דין רבני (למעט מס’ חריגים). לאחר מכן, חובותיו קיימים כלפי ילדיו בלבד.

מה יכול להיכלל בתביעה למזונות אישה:

מדור, כסות, כלי בית, כלי מיטה, מזון, ביגוד, אחזקת הבית, היגיינה, תרבות, נסיעות, הוצאות רפואיות, הוצאות עזרה (שכר טיפול), הוצאות רכב, קוסמטיקה, נסיעות לחופשות והוצאות משפטיות.

עו”ד משפחה מנדל – הגורמים המשפיעים והקובעים את גובה סכום המזונות לאישה, נובעים מהכנסותיו והוצאותיו של הגבר מחד, ומאידך, צרכי האישה. כגון: מדור, מזון, ביגוד וכו’, וכן הכנסותיה: משכורת, דמי שכירות מדירה בבעלותה (“נכסי מלוג”) וכו’.

על פי דין תורה, האישה “עולה עמו ואינה יורדת”. כלומר המבחן הראשוני לקביעת גובה המזונות הוא, קביעת רמת החיים לה האישה הורגלה בתקופה בה היא חיה עם הבעל.

על פי דין תורה, “מעשה ידיה” של האישה (הכנסותיה) שייכים לגבר. ולכן, במקרים בהם האישה מרוויחה יותר מהגבר, יש לה את האפשרות לוותר על המזונות שלה, ולשמור על “מעשה ידיה”, כך שלא תצטרך לשתף את הבעל בהכנסותיה.

מזונות אישה סכום מזונות אישה לאחר גירושין - מזונות אישה סכום
מזונות אישה גרושה מזונות אישה לגבר מזונות אישה ללא ילדים

באותה מידה, אם האישה עובדת, הגבר רשאי לומר לאישה: “צאי מעשה ידיך במזונותיך”, ובכך “לקזז” את חוב המזונות עם הכנסותיה.

מזונות אישה לאחר גירושין

שלילת מזונות אישה:

  • במקרים מסוימים, אישה עלולה לאבד את זכאותה לדמי מזונות ולדמי כתובתה, ולכן עליה להיערך מראש לטענות הבעל, לדוגמא:
  • “מורדת” – סירוב לחיות חיי אישות עם בעלה (כאשר אין לכך סיבה מוצדקת).
  • “זינתה תחת בעלה” – קיימה יחסי אישות עם אדם אחר בזמן נשואיה.
  • סירוב לחיי שלום- בית.
  • סירוב לקבל גט (“מעוכב מחמתה”).

עזיבת הבית לפני הגירושין

  • לפני שאתם עוזבים את הבית, יש צורך לבדוק את ההשלכות, הנוגעות לתביעת מזונות האישה: אם האישה עוזבת את הבית ללא כל הצדקה, היא יכולה לאבד את מזונותיה ואילו, אם הבעל עוזב את הבית, הוא עדיין חייב במזונות אשתו.
  • “מעוכבת מחמתו להינשא” – מדובר בתביעה נפרדת למזונות אישה, בסיטואציה בו נקבע שהבעל “אשם” בכך שהאישה עזבה את הבית, האישה מבקשת להינשא לאחר והבעל מסרב לתת גט, וגם ניתן פסק דין המחייב אותו, או כופה עליו לגרש, הבעל יהיה חייב במזונות האישה, עד למתן הגט.

מזונות אישה ללא ילדים

מזונות אישה בהסכם גירושין

מזונות אישה ללא ילדים – חשוב להדגיש בהסכם הגירושין, גם את עניין מזונות האישה, גובהו ותקופתו, לפני ואחרי מתן הגט. נוסח גובה המזונות ו/או ויתור עליהם (למשל, במקרה של הפרת ההסכם). צריך שכל הפרטים, ללא יוצא מן הכלל, יהיו ברורים ומפורשים, על מנת לא להיות “מופתעים” בפסק דין גורלי. למידע על – הסכם ממון אחרי גירושין

מזונות אישה גרושה – מזונות אישה לגבר ומתי זכאית האישה למזונות

מזונות אישה לא נשואה -מזונות אישה ללא ילדים
מזונות אישה עובדת מזונות אישה סכום

בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה מזונות אישה לאחר גירושין – מזונות אישה גרושה: לבעל יש כמה חובות כלפי האישה אותו נשא על פי דין תורה. אחת מהחובות המרכזיות שבהן היא חובת המזונות, זאת אומרת, מחובתו של הבעל לדאוג לפרנסת אשתו, חוץ מבמצבים מסוימים, לדוגמה אם עזבה את הבית באופן לא מוצדק או אם קיימה יחסי מין עם גבר אחר.

מזונות אישה סכום מתאפס ולא יהיה צורך במזונות גם במידה והאישה מפרנסת את עצמה, הדין העברי לא השתנה וגם אם האישה מחזיקה במקצוע ופרנסה מחובתו של הבעל לפרנס את האישה שלו ובהתאם לרמת חיים בה היא רגילה לחיות. האישה תהיה זכאית להמשיך ולחיות בהתאם לרמת חיים זו, ויהיה מחובתו של הבעל לדאוג לכל מחסור בהתאם לרמת חיים זו שהורגלה אליה.

מזונות אישה סכום

חשוב להכיר כי החיוב במזונות לא מתייחס רק לאוכל אלא לכל צורך אמיתי של האישה כמו הנעלה, רכב, בגדים, צורך רפואי אך גם בילוי, איפור וכדומה. כמו גם חשוב לבכיר כי על הבעל לספק לאשתו קורת גג בין אם בבעלות או בשכירות ולעתים לשאת בהחזקתם, שכן המדור הוא חלק חשוב ובלתי נפרד ממסגרת המזונות אותם חייב בעל לאשתו. בנוסף יש לדעת כי למרות שגם בכתובה רשומה בהתחייבות זו של הבעל לאישה, אין זה אומר שהוא מחויב או לא מחויב בהתאם לכך שחתם על הכתובה, אלא מעצם הנישואין. גם בעל שלא חתם על הכתובה עדיין מחויב במזונות האישה מעצם אקט הנישואין.

מזונות אישה סכום | מזונות אישה לאחר גירושין | מזונות אישה גרושה | מזונות אישה לגבר | מזונות אישה ידועים בציבור | מזונות אישה לא נשואה | מזונות אישה עובדת | מזונות אישה לאחר גירושין | מזונות אישה ללא ילדים | מזונות אישה סכום

 

 

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

הסכם ממון

למה כדאי להכין הסכם ממון

הסכם ממון נועד להגדיר כיצד יחולקו נכסיהם של בני זוג נשוי עם סיום נישואיהם. נכון להיום, ממליצים הגורמים המוסמכים להיעזר בשירותי עורך דין לענייני משפחה

איך להתמודד עם ניכור הורי

ניכור הורי היא תופעה המתארת מצב בו ילד מבטא ניכור עמוק כלפי אחד מהוריו, כתוצאה מהסתה כנגדו, המצב לרוב בא לידי ביטוי משפטי על רקע

עורך דין גירושין מחיר

עורך דין גירושין מחיר

במאמר הבא תקראו איך לבחור עורך דין גירושין הכי טוב בארץ ומצד שני עורך דין גירושין מחיר טוב. הטיפים שאנו מביאים במאמר תקפים הן לגבי

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה נקבעת לפי המלצה של לשכת עורכי הדין. ייפוי כוח מתמשך בבנק ובכלל עורכים בפני עורך דין מוסמך, במאמר הבא תראו

| יישוב סכסוך חוק

יישוב סכסוך

יישוב סכסוך איך מבצעים הגשת בקשה ליישוב סכסוך במשפחה – יישוב סכסוך טיפים ומידע בנושא. יישוב סכסוך חוק תוך הליך יישוב סכסוך עם עו”ד משפחה

Call Now Button