דיני ירושה

ירושה על פי צוואה

צוואה הינו המסמך הכי חשוב שאדם משאיר ליורשיו בטרם פטירתו. הצוואה מורה איך לחלק את הרכוש שלנו ובאילו תנאים (ככל שישנם).

החשיבות הגדולה לעריכת צוואה קיימת לכל בני האדם וישנה חובה מוסרית ואנושית לכל אדם לערוך צוואה.

עריכת צוואה אינה מוגבלת בגיל האדם. כל בוגר מעל גיל 18 רשאי לערוך צוואה ולהפקידה אצל רשם הירושות.

מאחר ואנו עלולים לשנות את ההחלטות שלנו מפעם לפעם, כדאי לדעת כי ניתן להחליף ולתקן את הצוואה שלנו בכל פעם שנחפוץ, עד לעת פטירה.

המחוקק קבע ארבע צורות צוואה שונות שיכול ויהיו כשרות וחוקיות: צוואה בכתב-יד; צוואה בעדים; צוואה בפני רשות; צוואה בעל-פה (או צוואת שכיב מרע).

ההבדלים בין סוגי הצוואות יכולות להיות מהותיות וקריטיות. בית המשפט בבואו לאשר כי הציוויים הנאמרים בצוואה אמתיים ומשקפים את רצון המצווה, בודק אם הצוואה נעשתה בהתאם לאחד מ 4 הצורות הקבועות בחוק, על מנת לאשר את הצוואה ולהחילם על היורשים.

צוואה בכתב יד – הדרישה כי כל הצוואה תירשם בכתב ידו של המצווה (לא באותיות דפוס), ויכלול תאריך וחתימה – גם בכתב היד של המצווה.

צוואה בעדים –  בסוג זה של צוואה, אין דרישה שכל הצוואה תהיה בכתב ידו של המצווה, אולם נדרשים 2 עדים שיראו באותו מעמד, את המצווה מצהיר וחותם בפניהם על הצוואה – שזהו צוואתו והעדים נדרשים אף הם לחתום על הצוואה ולאשר כי המצווה הצהיר וחתם בפניהם.

צוואה בפני רשות – הדרישה כי המצווה יאמר בעל פה את צוואתו בפני רשות או שיגיש את הצוואה בעצמו לרשות (אין דרישה של כתב יד או חתימה על הצוואה). רשות = שופט (גם נוטריון), רשם של בית-משפט או רשם לענייני ירושה, חבר של בית-דין דתי. (כמשמעותו בסעיף 155 לחוק הירושה).

צוואה בעל פה (צוואת שכיב מרע) – 2 דרישות לחוקיות הצוואה: 1. שכיב מרע או לחילופין אדם מול פני המוות – הדרישות החלופיות לצוואה מהסוג הזה הינם: או שמדובר בחולה תשוש שאינו יכול לקום ממיטתו מרוב חולשה וחולי ולחילופין, מי שרואה עצמו, בנסיבות מסוימות מוצדקות, אל מול פני המוות. 2. שני עדים.

עשיית צוואה בפני נוטריון: כשהמצווה מאושפז בבית חולים או מרותק למיטתו, הנוטריון מחויב לקבל תעודה רפואית ולברר את כשרותו המשפטית לפני עשיית הצוואה וכן, שהניצב בפניו פועל מרצונו החופשי ושהוא מבין הבנה מלאה את משמעותה של הפעולה.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של

חלוקת ירושה בין יורשים

עורך דין ירושה מומלץ

עורך דין ירושה מומלץ, הכתובת הנכונה כאשר זקוקים לסיוע משפטי בכל נושא הקשור לירושה או צוואה. נושאי הירושה יכולים להיות פשוטים כמו למשל במקרה של

האפוטרופוס הכללי

האפוטרופוס הכללי

האפוטרופוס הכללי, הממונה על הליכי חדלות פירעון והרשם לענייני ירושה הוא גוף שכדאי לכם להכיר. במהלך החיים, בנסיבות שונות אתם עשויים להזדקק לשירותיו של גוף

איך מתגרשים

איך מתגרשים

שאלה שאני נשאל רבות, בתור עורך דין לענייני משפחה, היא איך מתגרשים. השאלה לעיתים נשמעת פשוטה, אבל טומנת בחובה שאלות רבות נוספות. הראשונה שבהם היא

הסכם גירושין ללא ילדים

הסכם גירושין ללא ילדים

הסכם גירושין ללא ילדים עשוי לפשט את ההליך וישנו סיכוי גדול שתוכלו למצוא עורך דין גירושין זול שיסייע לכם בתהליך. זוגות רבים מחליטים להתגרש ונושא

Call Now Button