האפוטרופוס הכללי

האפוטרופוס הכללי

האפוטרופוס הכללי, הממונה על הליכי חדלות פירעון והרשם לענייני ירושה הוא גוף שכדאי לכם להכיר. במהלך החיים, בנסיבות שונות אתם עשויים להזדקק לשירותיו של גוף זה. למשל לצורך ייפוי כוח מתמשך, אפוטרופסות, עניינים הקשורים לצוואות וירושות, חדלות פירעון ועוד.

זוהי יחידה הפועלת תחת משרד המשפטים. בראשה עומדת סיגל יעקובי. תפקידי היחידה הם רבים. באתר האינטרנט תוכלו למצוא מידע רב על השירותים של היחידה, לשכות ושעות קבלת קהל וגם טפסים להורדה לצורך ההליכים השונים.

במאמר זה נדבר באופן כללי על השירותים שניתן לקבל אצל האפוטרופוס הכללי.

האפוטרופוס הכללי

ירושות

תחת גוף זה פועל הרשם לענייני ירושה. זהו הגוף אליו פונים כאשר מגישים בקשה לצו ירושה, או בקשה לצו קיום צוואה כמו גם בקשות שונות הקשורות לצוואות וירושות. למשל בקשה לביטול צו קיום צוואה או הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושות.

הפקדת צוואה – אם ערכתם צוואה באמצעות עורך דין לענייני צוואות, הוא עשוי להמליץ לכם להפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושות; זאת על מנת להבטיח כי לאחר הפטירה הצוואה תימצא. הפקדת צוואה חייבת להתבצע באופן אישי על ידי המצווה, כלומר עורך הדין שערך את הצוואה לא יכול לעשות זאת עבורכם. ניתן לעשות זאת באופן מקוון ותמיד ניתן גם למשוך את הצוואה. ההליך כמובן דורש תשלום אגרה.

בקשה לביטול צו קיום צוואה – במקרה שבו אחד הזכאים בצוואה נפגע ממתן הצו הוא יכול להקיש בקשה לביטול צוואה. כמובן שאת הבקשה צריך להגיש בצורה מנומקת; חוסר שביעות רצון של יורש הוא אינו סיבה לבטל צו קיום צוואה. אבל למשל אם יצליח להוכיח פגמים בעריכתה זוהי עשויה להיות עילה מוצדקת. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין ירושות ולהיעזר בו לצורך הכנת הבקשה.

ירושות

האפוטרופוס הכללי ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא זכות של כל אדם מעל גיל 18. בהתאם לזכות כל אדם רשאי למנות לעצמו מיופה כוח אשר יקבל החלטות בשמו במידה ולא יוכל לעשות זאת בעצמו. למשל אם יקלע למצב רפואי, כמו מחלה דמנטית, שבה לא יוכל לקבל החלטות בעצמו. אין מדובר אך ורק בהחלטות רפואיות. האפוטרופוס הכללי ייפוי כוח מתמשך יכול להיות עבור עניינים ספציפיים – עניינים אישיים, ענייני רכוש ועניינים רפואיים, או ייפוי כוח מתמשך כללי.

האפוטרופוס הכללי ייפוי כוח מתמשך, כיצד זה מתבצע? יש לערוך את ייפוי הכוח באמצעות עורך דין, זהו חייב להיות עורך דין שהוסמך למטרה זו על ידי האפוטרופוס הכללי ושאין לו עניין אישי בייפוי הכוח. למי שלא הוסמך לשם כך אין גישה למערכת. במסגרת ההליך על עורך הדין להסביר גם לאדם הממונה את המשמעויות המשפטיות. לבסוף יש להגיש את הבקשה לאפוטרופוס הכללי הבוחן את הבקשה ומחליט אם לאשר אותה.

האפוטרופוס הכללי ייפוי כוח מתמשך

אפוטרופסות

כמו במקרה של ייפוי כוח מתמשך, גם אפוטרופסות נועדה לתת מענה למקרים בהם אדם אינו יכול לנהל את עניינו בעצמו. אך למרות זאת ישנו הבדל מהותי בין שני המצבים. בניגוד לייפוי כוח מתמשך בה האדם מחליט מי ימונה, כאן בית המשפט ממנה את האפוטרופוס. בעבר זו הייתה האפשרות היחידה, אך על מנת להפחית את ההתערבות בחיי הפרט נערכו שינויי חקיקה המאפשרים לערוך ייפוי כוח מתמשך. אך במידה ואדם אינו כשיר לקבל החלטות ואין לו ייפויי כוח מתמשך, בסופו של דבר בית המשפט יאלץ להכריע בעניין ולמנות אפוטרופוס.

בקשה למינוי אפוטרופוס מגישים לבית המשפט והוא זה שמחליט על אפוטרופסות. האפוטרופוס הכללי הוא הגוף המפקח על האפוטרופוסים שגם עליהם חלות מגבלות שונות המוגדרות בחוק.

אפוטרופסות

האפוטרופוס הכללי

זהו רק מידע כללי על השירותים הניתנים על ידי האפוטרופוס הכללי, הממונה על חדלות פירעון והרשם לענייני ירושה. אם תרצו להעמיק בנושאים תוכלו למצוא אצלנו באתר מאמרים בנושאים משפטיים העוסקים בפירוט בנושאים השונים.

אם אתם זקוקים לאחד השירותים שהוזכרו, מומלץ תמיד לפנות לעורך דין לצורך ייצוג משפטי, הגשת בקשות וניהול הליכים משפטיים.

עורך דין משפחה וירושה – ידידה (דדי) מנדל

זקוקים לעזרה בהליכים משפחתיים בתחום דיני המשפחה והירושה? הגשת בקשה לצו קיום צוואה או הגשת התנגדות לצוואה? פנו ל עורך דין דיני משפחה. במשרדינו תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי וליווי בכל ההליכים המשפטיים מול האפוטרופוס הכללי, הרשם לענייני ירושות ובית המשפט. עו“ד ידידיה (דדי) מנדל מוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי לערוך ייפוי כוח מתמשך.

למשרדינו ניסיון רב ב סכסוכי ירושה מורכבים. אנו עומדים לשירותים ומעניקים ייצוג בכל הארץ.

עקבו אחרינו גם באמצעות עמוד הפייסבוק.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של