מירוץ סמכויות

על פי ס’ 3 לחוק שיפוט בתי-הדין הרבניים (נישואין וגירושין), התשי”ג-1953, כאשר הוגשה תביעת גירושין לבית-הדין הרבני, אם על-ידי האישה או על-ידי הבעל, לבית הדין הרבני יהיה סמכות שיפוט ייחודית בכל עניין הכרוך בתביעת הגירושין.

כלומר, על מנת שבית הדין יתפוס סמכות, יש צורך לכרוך באופן מפורש את הנושאים להם נרצה שידון, למעט אחזקת ילדים, נקבע כי נושא זה כרוך “לפי עצם טיבו וטבעו”.

יצוין, כי אם תביעת הגירושין נדחית, גם כל הכרוך בתביעה “נופלת” יחד איתה ומתבטלת.

כנות הכריכה

על מנת להימנע ממצבים בהם צד מגיש תביעת גירושין, שלא בתום לב, קרי, הוא לא מעוניין באמת להתגרש אלא מבקש להשיג בכך שבית הדין ידון בתביעות הכרוכות, ולסכל בכך את האפשרות של הצד השני לתבוע בבית המשפט,  ניתן לטעון כי התביעה והכריכה לא כנה והצד התובע, הטוען לסמכות בית הדין הרבני להוכיח כי תביעתו לגירושין והתביעות הכרוכות כנות, ובנוסף שהכריכות נעשו כדין.

מזונות ילדים

אם הוגשה תביעה לגירושין בבית הדין הרבני ונכרכו ענייני מזונות הילדים, רק אם הצד השני לא מתנגד בהזדמנות הראשונה ובית הדין החל לדון לגופו של עניין, בית הדין “יתפוס” סמכות לדון.

בית הדין מוסמך לדון במזונות ילדים גם מכוח הסכמת שני ההורים בהתאם לסעיף 9 לחוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי”ג-1953.

יצוין שהילדים יכולים תמיד לתבוע את אביהם, בבית המשפט לענייני משפחה – גם לאחר שיינתן פס”ד בבית הדין.

מדור ספציפי

למרות הדעה הרווחת שעדיף לבעל לתבוע בבית הדין ולאשה בבית המשפט, בנושא מדור ספציפי זה להיפך – לאישה עדיף לדון בעניין זה בבית הדין, מאחר ועל פי דין תורה, אישה יכולה לתבוע את בן זוגה למדור ספציפי, קרי להמשיך להתגורר באותו בית בו הם גרו בשנות נישואיהם, וזאת משני טעמים: האחד, זכאותה למדור מצד בעלה והשני מכוח זכותה של האישה כשותף למנוע פירוק שיתוף.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

עומדים להינשא? האם מצאתם עורך דין הסכם ממון? זה לא סוד שמערכות יחסים רבות מגיעות לסופן לאחר מספר שנים. וזה גם לא סוד שפרידת בני

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון מחיר

הסכם ממון מחיר הוא הוצאה קטנה לעומת מה שיכול להיגרם לכם בעת פרידה ללא הסכם ממון בין בני הזוג. במאמר זה נסביר זאת ונענה על

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מעניק לכם סיוע משפטי בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אלו עשויים להיות שירותים מגוונים הפונים גם עבור אלו המבקשים להבטיח

גישור משפחתי

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה מעניק לכם מגוון שירותים משפטיים בכל מה שקשור לתחום המשפחה, צוואות וירושות, אפוטרופסות, גירושין, הסכמי ממון, אלימות במשפחה ועוד. זהו תחום התמחות

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה הוא לא דבר שאתם יכולים לוותר עליו. במקרים רבים אנשים מוכרים את דירתם לצורך מעבר לאזור מגורים חדש או שדרוג רמת

אלימות במשפחה סטטיסטיקה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה הוא הכתובת לצורך נקיטת צעדים משפטיים הקשורים למקרי אלימות במשפחה. אלימות היא תופעה שאיננו יכולים להסכים לה, והכוונה לכל סוג של