מירוץ סמכויות

מירוץ סמכויותעל פי ס’ 3 לחוק שיפוט בתי-הדין הרבניים (נישואין וגירושין), התשי”ג-1953, כאשר הוגשה תביעת גירושין לבית-הדין הרבני, אם על-ידי האישה או על-ידי הבעל, לבית הדין הרבני יהיה סמכות שיפוט ייחודית בכל עניין הכרוך בתביעת הגירושין.

כלומר, על מנת שבית הדין יתפוס סמכות, יש צורך לכרוך באופן מפורש את הנושאים להם נרצה שידון, למעט אחזקת ילדים, נקבע כי נושא זה כרוך “לפי עצם טיבו וטבעו”.

יצוין, כי אם תביעת הגירושין נדחית, גם כל הכרוך בתביעה “נופלת” יחד איתה ומתבטלת.

כנות הכריכה

על מנת להימנע ממצבים בהם צד מגיש תביעת גירושין, שלא בתום לב, קרי, הוא לא מעוניין באמת להתגרש אלא מבקש להשיג בכך שבית הדין ידון בתביעות הכרוכות, ולסכל בכך את האפשרות של הצד השני לתבוע בבית המשפט,  ניתן לטעון כי התביעה והכריכה לא כנה והצד התובע, הטוען לסמכות בית הדין הרבני להוכיח כי תביעתו לגירושין והתביעות הכרוכות כנות, ובנוסף שהכריכות נעשו כדין.

מזונות ילדים

אם הוגשה תביעה לגירושין בבית הדין הרבני ונכרכו ענייני מזונות הילדים, רק אם הצד השני לא מתנגד בהזדמנות הראשונה ובית הדין החל לדון לגופו של עניין, בית הדין “יתפוס” סמכות לדון.

בית הדין מוסמך לדון במזונות ילדים גם מכוח הסכמת שני ההורים בהתאם לסעיף 9 לחוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי”ג-1953.

יצוין שהילדים יכולים תמיד לתבוע את אביהם, בבית המשפט לענייני משפחה – גם לאחר שיינתן פס”ד בבית הדין.

מדור ספציפי

למרות הדעה הרווחת שעדיף לבעל לתבוע בבית הדין ולאשה בבית המשפט, בנושא מדור ספציפי זה להיפך – לאישה עדיף לדון בעניין זה בבית הדין, מאחר ועל פי דין תורה, אישה יכולה לתבוע את בן זוגה למדור ספציפי, קרי להמשיך להתגורר באותו בית בו הם גרו בשנות נישואיהם, וזאת משני טעמים: האחד, זכאותה למדור מצד בעלה והשני מכוח זכותה של האישה כשותף למנוע פירוק שיתוף.

עורך דין לענייני גירושין ידידיה מנדל

לא פחות חשוב מהניסיון המשפטי והפרקטי, הוא היחס האישי. חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מעורב בהליך מתחילתו ועד סופו. אני מאמין שהלקוח חייב לדעת מה עומד מולו ולאיזה מצבים עלולים להיתקל ואיך להגיע לפתרונות מעשיים ולא פתרונות מתלהמים שגויים.

עו"ד ידידיה מנדל
צור קשר מהיר
נירית אקרמן

דדי ליווה אותי כעו"ד במשך כמה שנים בתיק משפחתי, תמיד היה סבלני וסובלני כלפי והכיר את התיק לעומקו עד הפרטים הקטנים ביותר. דדי הינו בעל חשיבה מעמיקה, הוא הבין את רגשותיי, הקשיב, ובאמת רצה לעזור מכל הלב. דדי מעדכן מיד בכל פרט חדש ועובד בשקיפות מלאה. בנוסף, הוא אדם ישר וטוב לב ויודע היטב להילחם על זכויות הלקוח. אם יש סטיגמה על עורכי דין שרוצים רק כסף – אצל דדי זה לא כך, הוא באמת רוצה לעזור, קודם כל הלקוח בראש מעייניו, ודדי נותן תמיד יחס אישי לכל לקוח, הוא תמיד הקשיב לדברי בקשב רב, גם אם השיחה ארכה זמן רב, וידע להציע פתרונות ודרכים לעזור. אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.

רמי בגימוב

איכות, מהירות תגובה, מקצועיות, ערך יש חניה ,שירות ויחס מעולים. מקצועי מאוד

דניאל ליפשיץ

פגשתי את עורך דין דדי מנדל עבור ייעוץ משפטי והכנת הסכם משמורת על ילדתי עם גרושתי. העבודה שדדי עשה במשך מעל חצי שנה הייתה מעוררת כבוד. לא רק שדדי עשה את הכי טוב שאפשר עבורי כלקוח, אלא קודם כל עבור ילדתי וגם יצר הסכם הוגן שהסתיים בחתימה בבית המשפט עבור גרושתי. לא נכנס למלחמה מיותרת ועם זאת היה מוכן בכל רגע אם יש צורך בכך. דדי שמר על כך שהדברים לא יתפרקו ולא יווצרו עוד מתחים שאין בהם צורך. ממליץ בחום, דדי מקצוען אמיתי ובהחלט איש שמסתכל באופן רחב על הסיטואציות.

הסכם ממון

למה כדאי להכין הסכם ממון

הסכם ממון נועד להגדיר כיצד יחולקו נכסיהם של בני זוג נשוי עם סיום נישואיהם. נכון להיום, ממליצים הגורמים המוסמכים להיעזר בשירותי עורך דין לענייני משפחה

איך להתמודד עם ניכור הורי

ניכור הורי היא תופעה המתארת מצב בו ילד מבטא ניכור עמוק כלפי אחד מהוריו, כתוצאה מהסתה כנגדו, המצב לרוב בא לידי ביטוי משפטי על רקע

עורך דין גירושין מחיר

עורך דין גירושין מחיר

במאמר הבא תקראו איך לבחור עורך דין גירושין הכי טוב בארץ ומצד שני עורך דין גירושין מחיר טוב. הטיפים שאנו מביאים במאמר תקפים הן לגבי

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה נקבעת לפי המלצה של לשכת עורכי הדין. ייפוי כוח מתמשך בבנק ובכלל עורכים בפני עורך דין מוסמך, במאמר הבא תראו

| יישוב סכסוך חוק

יישוב סכסוך

יישוב סכסוך איך מבצעים הגשת בקשה ליישוב סכסוך במשפחה – יישוב סכסוך טיפים ומידע בנושא. יישוב סכסוך חוק תוך הליך יישוב סכסוך עם עו”ד משפחה

Call Now Button